Збройні формування РФ перешкоджають діяльності СММ ОБСЄ на Донбасі – СЦКК

6 Серпня 2018, 18:40

Українська сторона СЦКК заявила, що збройні формування Російської Федерації на Донбасі перешкоджають діяльності Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ. Про це повідомляє прес-служба ООС у понеділок, 6 серпня.

 

Зокрема, у липні зареєстровано до двох танкових батальйонів, два дивізіони самохідної артилерії, дивізіон буксируваних гаубиць, до ста одиниць ББМ, засоби протиповітряної оборони тощо.

 

"Така активність збройних формувань РФ призвела до різкого зростання кількості порушень режиму припинення вогню уздовж лінії розмежування", – зазначили у прес-службі.

 

Також у повідомленні йдеться, що збройні формування РФ обмежують доступ СММ ОБСЄ до ділянок розведення, як це передбачено Рамковим рішенням Тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів від 21 вересня 2016 року.

 

"Так, у період з 27 липня до 2 серпня 2018 року зареєстровано 14 випадків обстрілів безпілотних літальних апаратів СММ ОБСЄ з боку збройних формувань РФ. Також зареєстровано два випадки постановки перешкод безпілотникам СММ ОБСЄ засобами РЕБ", – повідомили у СЦКК.

 

Також у період з 27 липня до 2 серпня 2018 року члени збройних формувань РФ 176 разів забороняли патрулям СММ ОБСЄ доступ до об’єктів, передбачених домовленостями про контроль за дотриманням режиму припинення вогню та відведення озброєнь.

 

Нагадаємо, 20 червня Державний департамент Сполучених Штатів Америки закликав Росію припинити утиски Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі.

 

14 червня, на сході від Маріуполя чоловік у військовому одязі двічі вистрілив у повітря в напрямку патруля Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ

 

14 червня в окупованому Донецьку невідомий чоловік у військовому одязі кинув молоток в спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ