Голосування країнами-членами ООН проекту Резолюції про ситуацію з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі відбудеться у вівторок, 15 листопада, під час засідання Третього комітету Організації. Про це заявив Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.
"Завтра відбудеться розгляд проекту резолюції, представлений Україною та ще 39 країнами щодо стану прав людини в окупованому Криму", – зазначив кримськотатарський лідер під час прес-конференції в штаб-квартирі ООН.
Читайте також: В ООН обговорили ситуацію із правами людини на Донбасі та в Криму
Він зауважив, що ситуація з правами людини на півострові щодня погіршується, переслідування посилюються, й будь-яких покращень не очікується, оскільки "окупаційні режими можуть триматися тільки на репресіях і терорі". Проект резолюції якраз звертає увагу на основні моменти порушення прав людей, які не погоджуються та виступають проти російської окупації.
У цьому документі також міститься низка вимог російській владі щодо дотримання прав людини, підкреслив Джемілєв. Насамперед, йдеться про допуск міжнародних правозахисних організацій на територію Криму з метою моніторингу ситуації.
"Звісно, в документі засуджується окупація, й ми не очікуємо, що після його прийняття в ООН Росія виведе свої танки й забереться з нашої території, але тим не менше, прийняття такої резолюції має дуже важливе значення", – підкреслив Джемілєв.
Перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова зазначила, що резолюція здебільшого має гуманітарний вимір.
"Вона – не про наші взаємовідносини з Російською Федерацією, а про те, що ми готові захищати світові принципи під егідою ООН. Це наш спосіб допомогти людям, які сьогодні, фактично, ізольовані в Криму", – зауважила Джапарова.
Вона наголосила, що люди, які не сприймають окупаційної влади на півострові, деморалізовані та не знають, чого очікувати. У цьому зв'язку представник України підкреслила, що робота моніторингової групи під егідою ООН у Криму "дала би відповіді на запитання деяких країн, які вважають, що Україна політизує процес, хоча з нашої точки зору – Росія займається саме цим".
Джапарова звернулася із закликом до країн-учасниць ООН підтримати проект резолюції про ситуацію з правами людини в Криму.
Нагадаємо, раніше Україна представила в ООН проект резолюції щодо дотримання прав людини в Криму, закликавши Росію надати спостерігачам міжнародної організації доступ на територію півострова.