НОВИНИ

Україна представила в ООН проект резолюції по Криму

Документ засуджує випадки дискримінації в Криму, закликає Росію вжити всіх необхідних заходів для того, щоб негайно покласти край всім порушенням щодо жителів Криму.

Україна представила в ООН проект резолюції щодо дотримання прав людини в Криму, закликавши Росію надати спостерігачам міжнародної організації доступ на територію півострова. Про це передає AFP.

Документ засуджує випадки дискримінації в Криму, закликає Росію вжити всіх необхідних заходів для того, щоб негайно покласти край всім порушенням щодо жителів Криму і співпрацювати з офісом ООН щодо дотримання прав людини, який розраховує на складання доповіді про ситуацію на півострові. Крім того, документ закликає Росію переглянути рішення щодо заборони Меджлісу кримсько-татарського народу.

За даними агентства, проект резолюції був представлений Україною за підтримки 38 країн, включаючи США, Велику Британію і Францію. "Основна мета резолюції – закликати Російську Федерацію забезпечити повне дотримання своїх зобов'язань як держави-окупанта згідно з міжнародним правом, а також забезпечити безпечний та безперешкодний доступ для міжнародного механізму з прав людини на тимчасово окупований півострів, щоб провести моніторинг і повідомити про ситуацію відповідно до їхнього мандату", — йдеться в заяві місії України при ООН.

Читайте також: Росію не допустили до нового складу Ради ООН з прав людини

Як повідомлялося, 29 вересня Верховний суд РФ остаточно визнав законною заборону діяльності Меджлісу кримських татар на території Росії як "екстремістської організації". Таким чином, була відхилена апеляційна скарга представників Меджлісу.

26 квітня підконтрольний Росії "Верховний суд" Криму заборонив Меджліс, визнавши його екстремістською організацією. Ініціатором процесу була так званий прокурор Криму Наталія Поклонська, вона заявила, що Меджліс нібито співпрацює з організацією "Хізб ут-Тахрір", визнаною в РФ терористичною.

За словами голови Меджлісу Рефата Чубарова, з набуттям чинності рішення Верховного суду Російської Федерації про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу під загрозу ув’язнення підпадають до 3 тисяч членів цієї організації

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.