Рішення про завершення контролю прийняли представники 25 держав на зустрічі в Приштині.
До групи, утвореної в 2008 році після проголошення незалежності Косова від Сербії, увійшли держави, що визнали цю незалежність.
Нині суверенітет Косова визнає майже половина держав-членів ООН. Від визнання незалежності як і раніше відмовляються Сербія і Росія.
Президент США Барак Обама в заяві назвав завершення міжнародного контролю в Косові "історичною віхою".
У республіці продовжують перебувати миротворчі сили НАТО і місія EULEX з Євросоюзу, до складу якої входять судді, прокурори і поліцейські.
Нагадаємо, в лютому цього року представники Бєлграда і Приштини досягли угоди щодо статусу Косово. Згідно договору, укладеного в Брюсселі, Сербія не визнає самостійності відокремленої від неї республіки, однак визнає за нею право брати участь в регіональних організаціях на Балканах
Міжнародна спрямівна група, до якої нині належать 25 країн, була відповідальною за нагляд над Косовом і допомогу в створенні там демократичних інституцій за так званим «планом Ахтісаарі», ухваленим 2007 року, ще до одностороннього самопроголошення Косовим своєї незалежності від Сербії 2008 року.
Косова фактично перебувало під міжнародною адміністрацією з 1999 року, коли воєнна кампанія НАТО витіснила з цього сербського краю війська і владні структури тодішньої Югославії.