НОВИНИ

Бєлград и Приштина визначили статус Косова

Представники Бєлграда і Приштини 24 лютого досягли угоди по статусу Косово, повідомляє Agence France-Presse.

Відповідно до договору, укладеного в Брюсселі, Сербія не визнає самостійності відокремленої від неї республіки, однак визнає за нею право брати участь в регіональних організаціях на Балканах. Крім того, сторони домовилися про спільну охорону спірного кордону.

Угода була укладена після двох днів переговорів за посередництва ЄС. Це перший договір, до якого сторони змогли прийти з 2008 року, коли Косово в односторонньому порядку заявило про відокремлення від Сербії.

Як уточнює сербська мовна корпорація Б92, Косово зможе брати участь у діяльності регіональних організацій під своєю назвою з посиланням на резолюцію Ради безпеки ООН №1244.

Цей документ в 1999 році встановив на території провінції тимчасову адміністрацію ООН. Положення про визнання незалежності Косова в договір включено не було, не зважаючи на те, що на цьому наполягали представники Приштини.

Нагадаємо, незалежність Косова була проголошена парламентом краю 17 лютого 2008 року. З 1999 року Косово перебуває під контролем адміністрації ООН зі столицею в Приштині. Країна не є членом ООН, проте її незалежність визнали понад шістдесяти держав зі всього світу, серед яких Афганістан, США, Бельгія, Німеччина, Франція, Об'єднане Королівство Великої Британії, Польща тощо.

Офіційно Україна проводить консультації з міжнародними партнерами та займає позицію вичікування, юридично не приймаючи жодного рішення стосовно визнання Косова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.