Дефіцит ІТ-спеціалістів наявний по всьому світу, починаючи з великих країн, зокрема США, Великої Британії, Німеччини тощо. Про це в інтерв’ю Тижню повідомив засновник компанії — лідера ІТ-освіти Ізраїлю John Bryce Training Еран Лассер.
«Зі свого досвіду скажу, що цей дефіцит наявний по всьому світу. Кожне з тих місць на Землі, що я відвідав, мало потребу в ІТ-спеціалістах. Дефіцит навичок, як ми його називаємо, є всюди починаючи з великих країн, зокрема США, Великої Британії, Німеччини тощо. Навіть в Ізраїлі, де працює приблизно 300 тис. ІТ-спеціалістів, дефіцит таких професіоналів становить 30 тис. осіб. Звісно, ми намагаємося перенавчати людей. Але є альтернатива: експортувати роботу, тобто віддавати її на аутсорсинг. Тому Ізраїль створює попит на аутсорсингові ІТ-послуги для інших країн, наприклад України: приблизно 15 тис. робочих місць ми заповнюємо на українському ринку праці. І коли я виступаю з промовами в Ізраїлі, то завжди кажу, що це виправданий вихід із ситуації. Чому ні? Якщо є такий кадровий дефіцит, то потрібно його заповнювати з-за кордону», — сказав він.
За словами Лассера, були часи, коли ізраїльські компанії замовляли аутсорсингові послуги в Індії. Але в підсумку вони припинили цим займатися. Бо якщо ти ведеш бізнес в Ізраїлі, то хочеш, щоб твої партнери були з однакової часової зони й мали схожу ментальність.
«Мій дід родом із Польщі, дід мого колеги з України. Тому нам значно легше працювати з людьми з України, Білорусі, Румунії, Болгарії. Тож ізраїльські ІТ-компанії переорієнтовують аутсорсинг на ці країни», – розповів він.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»