Український тиждень № 43 (623) від 24 жовтня, 2019

Зміст номеру:
На тлі переговорів про розведення сил на лінії розмежування та підготовку майбутньої зустрічі в «нормандському форматі» у самих О­РДіЛО дедалі більше загострюються проблеми з економікою. Процес занепаду та деградації, запущений у 2014 році, невпинно триває.
Денис Казанський
Суспільство
Скандал навколо пісні «Кварталу 95» про спалений будинок Валерії Гонтаревої симптоматичний для наших часів. Напевно, далі слід написати чималий абзац із осудом нової влади й тих, хто за нею стоїть, але проблема насправді не у владі. Пісенька дійсно гиденька, однак гиденькі пісні писатимуться, аж поки стоятиме світ. І допоки стоятиме світ, їх співатимуть і соло, і в супроводі хору.
Максим Віхров
Авторські колонки
Що заважає «слугам народу» наважитися на глобальне перезавантаження влади в регіонах
Роман Малко
Політика
Проект бюджету на 2020 рік як символ прірви між очікуваннями та реальними пріоритетами політики Володимира Зеленського
Олександр Крамар
Економіка
Хто розслідуватиме справи Майдану після 20 листопада цього року
Станіслав Козлюк
Суспільство
30 жовтня відбудеться другий Україно-ізраїльський інноваційний саміт, мета якого — посилити ділові зв’язки й співпрацю між урядами, бізнесом та екосистемами стартапів України та Ізраїлю. Тиждень поспілкувався про особливості розвитку ІТ-освіти та хайтек-галузі в Ізраїлі з одним з учасників саміту, засновником компанії — лідера ІТ-освіти Ізраїлю John Bryce Training Ераном Лассером.
Любомир Шавалюк
Світ
Колись в одній далекій-далекій галактиці, на одній планеті, в одній країні, що перебуває під владою Імперії зла, місцевий парламент назвали «скаженим принтером» за те, що він випльовував закони з відповідною швидкістю й безтурботністю.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Спікер парламенту Дмитро Разумков вирішив відзвітувати про роботу раніше звичного терміну
Андрій Голуб
Політика
Чому влада ризикує перетворити своїх критиків на ворогів та опинитися без суспільної підтримки
Максим Віхров
Політика
Як за останні п’ять років змінювалося ставлення українців до курсу країни та війни на Донбасі
Ганна Чабарай
Політика
Щоб обговорити сучасні формати благодійності, важливість створення сприятливих умов для інвесторів та перспективні напрями розвитку країни, Тиждень зустрівся із Сергієм Гайдайчуком, засновником та президентом CEO Club Ukraine.
Юрій Лапаєв
Суспільство
Як відбувається реформа екстреної медичної допомоги
Ганна Чабарай
Суспільство
Чому президент США вірить конспірологічним теоріям про Україну
Ольга Ворожбит
Світ
У голосі московських коментаторів, що аналізують крах американської політики в Си­рії, бринить відверта радість. «Путін виграв у лотерею!» — написав Міхаіл Ростовскій для «Московского комсомольца».
Едвард Лукас
Авторські колонки
Поспішне виведення американських військ із Північної Сирії позначує повну капітуляцію Заходу перед режимом Башара Асада та його захисниками Росією й Іраном. Воно також драматично символізує зречення Сполученими Штатами ролі глобального лідера демократичного світу й гаранта ліберальних принципів світового порядку.
Ріхард Герцінґер
Авторські колонки
Оскільки президент Морено на вимогу МВФ хотів скасувати субвенції на пальне, ситуація в Еквадорі наблизилася до стану громадянської війни. Наш автор раптом опинився в центрі насильницьких протестів
Ян Клаус
Світ
Кількість туристів в Ісландії за останні роки неймовірно зросла. Дехто вже каже про такий собі Діснейленд. Жорсткіше регулювання туризму має краще захистити острів у майбутньому
Штеффен Трумпф
Світ
Як діджиталізується Близький Схід
Михайло Якубович
Світ
«Це все одно, якби ми казали: 1 травня в Парижі відбулося традиційне свято крайніх правих.
Алла Лазарева
Авторські колонки
Досі так звану телефонну книгу інтернету контролюють провайдери, наприклад Deutsche Telekom. Таким чином вони, зокрема, визначають, які сторінки можуть відкривати користувачі. Сьогодні цю компетенцію перебирає Google і накликає на себе гнів конкурентів
Бенедикт Фюст
Наука
Арт-терапія оформлюється в окремий лікарський фах
Ксенія Фукс
Наука
Одного сонячного літнього дня два роки тому я заглянув до лекторію саєнтологів. Прогулювався Хрещатиком, і хлопчик дав листів­ку з анонсом виставки «Психіатрія: індустрія смерті».
Олег Фея
Авторські колонки
«Росіяни — наш братній народ, заявив Сенцов в інтерв’ю німецькому виданню» — кілька днів тому такі заголовки до статей заполонили більшість українських таблоїдів.
Назар Розлуцький
Авторські колонки
Усім нам траплялося, нехай і тимчасово, приміряти машкару, яка примножує іпостасі нашого Я. Хтось під тиском певних обставин ховає свій справжній лик, когось бере хіть невпинно змінювати подобу, дехто вдягає маску, щоб нарешті зіграти свою унікальну роль, а декому несила розібратися, яка ж із множини обраних фізій таки справжня.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Київські зустрічі Тараса Шевченка влітку 1843 року
Володимир Панченко
Історія
Про дистрибуцію культури в регіонах, рух «від центру до периферії» на базі досвіду регіональних ГОГОЛЬFEST
Олена Мигашко
Культура
На цій великій виставці схиляю голову перед гігантським портретом Параски. Поруч безліч фото її авторства.
Мрідула Гош
Авторські колонки
Відомий український фольклорист-славіст в інтерв’ю Тижню розповів про переклади та дослідження сербської народної пісенної поезії.
Мирослава Карацуба
Культура
Вікторія з того покоління, яке подорослішало на війні. У буквальному сенсі. Коли в Києві на Майдані вбивали людей, їй було тільки 13.
Михайло Ухман
Суспільство
Чекаючи на літак у Міжнародному аеропорту «Львів» імені Данила Галицького, я бачу поодаль будівлю старого, ще совєтського терміналу, у якому кілька днів тому відбувся Конгрес культури, названий «Перехід 1989» і присвячений 30-й річниці падіння Берлінського муру.
ОНУХ
Авторські колонки