Записи розмов Туска і Путіна в день Смоленської катастрофи суперечать підсумкам розслідування – міноборони Польщі

18 Жовтня 2016, 22:42

В розпорядженні Міноборони Польщі є записи розмов колишнього прем'єр-міністра Польщі Дональда Туска з Владіміром Путіним від 10 квітня 2010 року, коли сталася Смоленська катастрофа.

Про це заявив міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич, повідомляє Радіо Польща

«Туск навіть не спромігся повідомити кому-небудь про розмову з Путіним і Сергієм Шойгу, які на той час вже мали інформацію з чорних скриньок з докладним описом того, як відбувалася катастрофа», – сказав Мацеревич. 

На думку Мацеревича, ключовим є той факт, що інформація, яку містять записи розмов Туска, Путіна і Шойгу, суперечить офіційними висновками, представленими комісіями з розслідування катастрофи. 

Міністр також пообіцяв, що незабаром записи розмов Туска, Путіна і Шойгу будуть оприлюднені.

Ярослав Качинський дав свою згоду на ексгумацію тіла свого покійного брата-близнюка Леха. Раніше повідомлялося, що у Польщі ексгумують тіла жертв катастрофи під Смоленськом за винятком тих, чиї останки вже були розглянуті в ході розслідування.

7 березня у Варшаві розпочалося повторне розслідування Смоленської катастрофи.

Нагадаємо, Лех Качиньський, колишній президент Польщі, загинув у 2010 році в авіакатастрофі в Росії. Разом з ним на борту перебували 95 високопоставлених осіб.

Літак Ту-154 польського президента Леха Качинського розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом. Загинули 96 людей – 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Серед загиблих – президент, його дружина і частина керівництва країни.

У січні 2011 роу контрольована російською владою МАК оприлюднила остаточний звіт про причини Смоленської трагедії, в якій всю провину за катастрофу польського урядового літака Ту-154 поклала на польську сторону, не побачивши жодної вини в діях росіян. Згодом у Росії заявили, що не видадуть Польщі уламки літака Качинського.