Заміна озброєнь, наданих Україні, може принести американському ВПК до $21,7 млрд продажів

23 Січня 2023, 13:22

Згідно з дослідженням Центру військової та політичної сили Фонду захисту демократій, заміна військового обладнання, переданого Україні союзниками США по НАТО, може принести американській промисловості до $21,7 млрд продажів. До таких висновків дійшли Район Бробст та Бредлі Боумен, дослідники Центру військової та політичної сили Фонду захисту демократій, пише видання Defence News.

Країни НАТО (не рахуючи Сполучених Штатів) з 2015 року щорічно збільшували свої реальні витрати на оборону. На думку дослідників, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну ця тенденція зберігатиметься й надалі. Загалом, заміна військового обладнання (часто застарілого), яке члени НАТО передали Україні, сучасними зразками американського виробництва покращить обороноздатність Альянсу. Крім того, підвищення попиту на зброю спонукатиме оборонну промисловість США вкладати додаткові гроші в нові дослідження і розробки, що також в майбутньому підвищуватиме військовий потенціал НАТО.

Читайте також: Скільки зброї США продали членам НАТО 2022 року і як збільшиться європейський оборонний бюджет – Foreign Policy

Що ж стосується Сполучених Штатів, зростання попиту на американське військове устаткування та боєприпаси підштовхуватиме оборонно-промислову базу США до розширення виробничих потужностей. Адже сьогодні, як стверджують дослідники, цих потужностей замало, щоб Пентагон міг завершити наймасштабнішу військову модернізацію за останні 40 років, озброїти Україну для перемоги над Росією, а також одночасно забезпечити Тайвань засобами для стримування можливого вторгнення Китаю.

Автор:
Тиждень