Замах на Скріпаля. Мей заявила, що РФ несе відповідальність за отруєння екс-шпигуна

12 Березня 2018, 20:01

Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей повідомила про "високу вірогідність" причетності Росії до замаху на колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочку. Про це вона заявила в понеділок, 12 березня, виступаючи перед депутатами Палати громад.

 

За її словами, Скріпаль та його донька були отруєні нервово-паралітичною речовиною військового типу, яку розробляла Росія. Водночас Мей додала, що зазначена речовина є частиною нервово-паралітичних речовин, відомих як "Новичок" .

 

"Ґрунтуючись на позитивній ідентифікації цієї хімічної речовини експертами світового рівня в оборонній науково-технічній лабораторії в Портон-Дауні; на нашому знанні, що Росія раніше виготовляла цю речовину, і досі в стані робити це; даних, що Росія здійснює спонсоровані державою вбивства… Уряд дійшов висновку, що з великою імовірністю Росія відповідальна за дії проти Сєргєя та Юлії Скріпалів", – повідомила міністр.

 

Крім того, вона попросила Росію пояснити, як військова хімічна зброя потрапила у британське графство Вілтшир. Як зазначається, в уряду Британії дві версії – або це пряма дія російської держави, або російський уряд дозволив хімічній зброї потрапити в руки інших людей, втративши контроль.

 

Мей наголосила, що в середу британський уряд детально розгляне відповідь російській державі.

 

"Якщо не буде достойної відповіді, ми зробимо висновки про те, що ці дії були незаконним застосуванням сили російської держави проти Об’єднаного Королівства і я повернусь сюди (в Палату громад. – Ред.), щоб доповісти про весь спектр заходів, які ми застосуємо у відповідь", – заявила вона.

 

Як повідомлялося, прем'єр-міністр Великої Британії Тереза ​​Мей на засідання ради національної безпеки виступить з офіційною заявою, в якій може звинуватити Москву у спробі отруїти Сєргєя Скріпаля і його дочку. 

 

Нагадаємо, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії. 

 

Зокрема раніше британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Скріпалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ. Крім того, стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль. Спецслужба Росії використала сильнодіючий синтетичний наркотик фентаніл, дія якого значно сильніше за дію героїну, під час штурму захопленого терористами театрального центру в Москві на Дубровці в 2002 році.

 

Згодом стало відомо, що Лондон приготувався офіційно звинуватити Москву в отруєнні екс-шпигуна. Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза ​​Мей на засідання ради національної безпеки виступить з офіційною заявою, в якій може звинуватити Москву у спробі отруїти Сєргєя Скріпаля і його дочку.