Участь у конфлікті європейських миротворців не означає відмову України від домовленостей, досягнутих у Мінську. Про це у коментарі Тиждень.ua розповідає Антон Михненко, військовий експерт, заступник директора центру досліджень армії
«Оголошення про участь у конфлікті європейських миротворців не значить, що Україна відмовляється від виконання зобов’язань взятих під час Мінську-2, як про це вже заявили представники РФ. Одне іншому не заважає. Просто реалізації мінських домовленостей може здійснюватися не лише під "оком" місії ОБСЄ, а й також миротворців», – заявляє Михненко.
За його словами, миротворці будуть присутні на Донбасі з власною зброєю.
«Однак наскільки її буде багато і як вона буде застосована, залежить від мандату, який буде наданий миротворчому контингенту. Це може бути операція з "підтримки миру", коли миротворці просто перебуватимуть у буферній зоні і використовуватимуть зброю лише для захисту себе та власної інфраструктури, чи "забезпечення миру" або "примушення до миру", коли передбачається більш широке застосування зброї для забезпечення миру та спокою», – заявляє експерт.
Нагадаємо, 18 лютого Рада національної безпеки і оборони схвалила звернення України до ООН і Євросоюзу про введення миротворців на територію країни.
19 лютого президент України Петро Порошенко закликав канцлера Німеччини Ангелу Меркель, президента Франції Франсуа Олланда і президента Росії Владіміра Путіна терміново розглянути введення миротворців на Донбас. Водночас він зауважив, що Україна не погодиться на введення російських військ у складі миротворчого контингенту ООН.
Європарламент призначив консультації щодо миротворців в Україні. Слухання відбудуться 23 або 24 лютого.
Читайте також: Миротворчі місії ООН: фінансування, склад, повноваження