НОВИНИ

Європарламент призначив консультації щодо миротворців в Україні

Слухання відбудуться 23 або 24 лютого.

Про це в Харкові під час прес-конференції сказала депутат Європарламенту від Німеччини, співголова фракції «Партії зелених» в Європарламенті Ребекка Гармс.

«Європейський парламент є такою інституцією, що найбільше старається підтримати в цій ситуації Україну. У понеділок і вівторок у нас будуть такі перемовини, консультації стосовно того, що відбувалося в Україні минулого тижня, і найважливіша дискусія стосовно спільної заяви, спільної позиції щодо миротворчої місії ООН в Україні. Вона (спільна позиція – Ред.) буде готуватися в понеділок», – заявила Гармс.

Вона підкреслила, що Європарламент абсолютною більшістю підтримав домовленості, досягнуті в Мінську.

Хармс також наголосила, що російська сторона повинна дати сигнал, що підтримує режим припинення вогню. На думку євродепутата, постійні переміщення військової техніки суперечать тому, про що було домовлено в Мінську.

Вона також висловила переконання, що повноваження місії ОБСЄ, яка зараз перебуває в Донецькій та Луганській областях, є недостатніми для встановлення стійкого режиму припинення вогню.

Гармс наголосила, що якщо депутати не підтримають ідею проведення миротворчої місії ООН в Україні, то вони повинні запропонувати альтернативу.

«Якщо ідея Порошенко стосовно миротворців ООН не буде підтримана, тоді мої колеги повинні сказати, якою взагалі може бути альтернатива», – додала вона.

Депутат наголосила, що країнам Євросоюзу зараз достатньо важко формулювати спільну думку та реакцію на дії Росії в Донецькій та Луганській областях.

Нагадаємо, наступного тижня також відбудеться інавгураційне засідання комітету асоціації Україна-ЄС в Брюсселі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.