Західні експерти не вірять в добрі зміни в Україні до виборів 2012 року

14 Серпня 2011, 19:09

Зокрема, у доповіді “П'ять хвороб, що точать українську економіку” йдеться про основні серйозні проблеми в українській економіці.

«Україна є однією з держав, яка найбільше постраждала від кризи 2008-2009 році. Країні вдалося вийти з кризи завдяки пожвавленню приватного споживання, відновленню експортних потужностей та стабілізації валютного обміну. Поза тим, покращення кон'юнктури зменшує урядові прагнення реформ», – зазначено в преамбулі.

«Держава досі перебуває під загрозою п'яти серйозних хвороб: дуже висока інфляція, недосконала кредитна політика банків, зависока доларизація економіки та брак довіри до національної валюти, потужна енергетична залежність, нестабільне політичне середовище та погане управління державою», – йдеться в доповіді.

Зупиняючись на складних взаєминах України з Міжнародним валютним фондом, у документі наголошується, що реформу газового ринку, попри обіцянки уряду, досі не було розпочато.

«Імпорт газу є потужним джерелом зовнішньої вразливості країни. 100% імпортованого газу надходить з Росії. Частка енергії у загальній стурктурі імпорту становить 37%. Без реформи газової галузі, НАК «Нафтогаз»і далі залишатиметься підприємством, залежним від держави», – пишуть автори дослідження Занета Кубік та Хуан Карлос Родадо.

Поза тим, найбільшою українською проблемою та найвищим фактором ризику для зарубіжних інвесторів Natixis вважає «політичну нестабільність» та «дуже погане управління».

«Прем’єр-міністра Миколу Азарова багато критикували за нездатність співпрацювати з МВФ. Про це у відкритому листі написав керівник центрального банку. Не виключено, що уряд незабаром вкотре буде змінено», – йдеться в тексті доповіді.

«Не дивно, що якість державного управління в Україні має такі низькі оцінки. Згідно з індексами Світового Банку, неефективність уряду та корупція є провідними проблемами України. За цими двома критеріями, Україна має чи не найгірші показники з-поміж колишніх республік СРСР. Це добре пояснює млявість уряду щодо запровадження реформ, особливо в газовому секторі, надзвичайно важливому для дуже впливової в політичних колах олігархії», – вважають автори дослідження.

Аналітики напряму пов’язують політичну нестабільність з несприятливим кліматом для інвестицій в Україні. Держава посідає 145 місце в списку зручності в організації бізнесу.

«Цей дуже низький статус пояснюється бюрократизмом та неефективністю адміністрації. За тих самих причин Україна є 181 з 183 країн у податковому рейтингу», – вважають автори дослідження

«Ми вважаємо, що не варто чекати справжніх змін та покращень якості державного менеджменту в Україні до парламентських виборів 2012 року», – зазначається в тексті доповіді.

Позначки: