НОВИНИ

Посол США пояснив, що корупція відлякує інвесторів від України

Посол США в Україні Джон Теффт заявив про погіршення бізнес-клімату в Україні для інвесторів. Про це він сказав у інтерв’ю газеті «День».

Він відзначив, що деякі американські компанії припинили вкладати інвестиції в Україну через ризики.

«…Ми знаємо, що були деякі інвестиції, а також те, що деякі підприємці пішли з України. Я знаю, що деякі присутні тут компанії хотіли б вкладати більше коштів. Але їх зупинило те, як з ними поводяться, вони не хочуть ризикувати. І саме тому ми відчуваємо необхідність поліпшення інвестиційного клімату в Україні. Ми бачимо, що тут існують великі можливості», - сказав Теффт  

Він пояснив, що компанії остерігаються корупції.

«Чи є ще в країні кумівство, зокрема в економіці? Звісно. Це саме ті проблеми, з якими стикаються тут американські компанії. Знову-таки, ми ділимося нашими думками дуже відверто. Одне з питань, яке обговорювали віце-президент Джо Байден і Президент Віктор Янукович, це збільшення американських інвестицій в Україну. Це як в інтересах України, так і у наших інтересах»,- пояснив Теффт.

Водночас, він підкреслив, що США зацікавлені у співпраці. Зокрема, у видобутку сланцевого газу, покладів у шельфі Чорного моря, а також вилучення метану в шахтах.

«Американські компанії готові прийти сюди з новими технологіями, щоб здійснити ці проекти. Але їм потрібні гарантії, ухвалені закони, що забезпечать чесність угод про виробництво і розподіл видобутої продукції, а також довгострокову стабільність для інвесторів», - пояснив Теффт.

З його слів, величезний потенціал для співпраці існує також у зерновій галузі.

«Для цього потрібно здійснити земельну реформу, на чому має зосередити увагу уряд. На мою думку, американські та українські компанії можуть успішно конкурувати у продажі зерна… Але треба створити правильну систему, спроможну не лише виробляти продукцію, але й продавати, а також надавати українським фермерам належну винагороду за цю роботу», - сказав Теффт.

Як відомо, 3 березня віце-президент США Джозеф Байден провів телефонну розмову із Президентом Віктором Януковичем, під час якої підкреслив, що стратегічне партнерство США й України базується на загальних демократичних цінностях. У зв'язку із цим він підкреслив важливість того, щоб в Україні не було жодних виборчих переслідувань членів колишнього уряду.

Нагадаємо, британський часопис The Economist нещодавно написав, що в Україні за президентства Януковича «очевидними є засилля бандитів та непотизм (кумівство - ред.)», в той час як реформам ще лише належить розпочатися.