Закарпатське село проголосило угорську мову регіональною

Акценти
21 Листопада 2012, 18:36

"На черговій сесії сільської ради депутати одноголосно проголосували за проект рішення "Про реалізацію окремих норм закону України "Про засади державної мовної політики" на території села Шаланки", – повідомив голова сільради.

За його словами, проект цього рішення передбачає забезпечення написів на бланках, печатках, штампах, табличках Шаланківської сільської ради поряд з державною, українською, мовою також регіональною – угорською.

Передбачено також звернення до всіх підприємців та установ села щодо реалізації регіонального статусу угорської мови.

"Підбираючи працівників у органи місцевого самоврядування, обов’язковим критерієм для претендентів відтепер буде володіння державною мовою та регіональною угорською", – зазначив Альохін.

Як повідомлялося, Берегівська районна рада Закарпатської області під час пленарного засідання 18 вересня ухвалила рішення, яким надала угорській мові статус регіональної на території району, а 7 вересня цього року депутати міської ради затвердили угорську мову як регіональну в Берегово. Раніше, на ХІІ сесії сільської ради у селі Біла Церква Рахівського району статус регіональної отримала румунська мова.

Закон про основи державної мовної політики, який передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова, набрав чинності 10 серпня.

Читайте також: Мовний закон в дії: російської стало більше у рекламі, а української менше – у радіоефірі

89