НОВИНИ

На Закарпатті село проголосило румунську мову регіональною (Документ)

У селі Біла Церква Рахівського району Закарпаття румунська мова отримала статус регіональної. Про це йдеться у відповіді голови сільської ради Білої Церкви на звернення народного депутата Геннадія Москаля, повідомляє прес-служба народного депутата.

«Згідно з положеннями Закону України «Про засади державної мовної політики», який передбачає надання статусу регіональної мови мовам національних меншин, кількість яких у регіоні складає 10% від загальної кількості населення, на ХІІ сесії сільської ради Білої Церкви від 14 серпня 2012 року було прийнято рішення застосовувати румунську мову в офіційних і адміністративних документах», – йдеться у відповіді голови сільської ради Георге Берінде.

Відповідь у відповідності з прийнятим законом «Ківалова-Колесниченка» написана румунською мовою.

Як повідомлялося, 13 вересня сесія Тарасовецької сільської ради Новоселицького району на Буковині визнала на території села румунську мову регіональною.

Нагадаємо, раніше на Закарпатті Берегівська райрада та міськрада надали угорській мові статус регіональної. Втім, йдеться лише про реалізацію окремих положень закону про мови.

Згідно з цими рішеннями, на території району і міста запроваджені окремі положення закону про мови.

Місцеві влади 3 регіонів відмовились визнавати закон про мови чинним на своїх територіях, у 10 регіонах статус регіональної отримала російська мова.