Загроза з боку Росії зростає на всіх фронтах – старший офіцер НАТО

2 Серпня 2017, 11:57

Високопоставлений військовий офіцер НАТО зазначив, що альянс зіткнувся зі спробами Росії наростити свій військовий потенціал практично у всіх можливих сферах і що союзники стежать за ситуацією, щоб не допустити повторення військової інтервенції Кремля, подібної до тієї, що сталася в Криму і на сході України. 

"Що стосується намірів, все не так зрозуміло, тому що ми не можемо точно сказати, що у Росії є агресивні наміри щодо НАТО", – сказав голова Військового комітету НАТО генерал Петр Павел журналу Рolitico.

Проте, він зазначив, що Росія нарощує свою військову присутность і згадав про розміщення у Калінінграді і Криму міжконтинентальних балістичних ракет, здатних нести ядерну зброю.

"Певні речі повинні нас турбувати. Ми повинні бути готові, – сказав Петр Павел. – Тому навіть потенційну загрозу ми сприймаємо дуже серйозно. Ми робимо все можливе, що бути готовими – потенційно і практично – протистояти будь-якій можливій загрозі, яка повторювала б ситуацію, відому нам по Криму і східній Україні, у будь-якого з членів НАТО".

Він додав: "Ми також спостерігаємо посилення та більш напористі позиції як у політичному, так і в військовому керівництві, говорячи про необхідність вжити всіх необхідних заходів для протистояння нарощуванню військ НАТО. Ми стикаємося з величезною модернізацією російської армії".