Загострення у відносинах з Угорщиною пов’язане з політикою Орбана – МЗС

20 Липня 2019, 16:34

Тимчасово виконуючий обов'язки очільника Міністерства закордонних справ України Єгор Божок назвав причиною загострення у відносинах Києва та Будапешта політику угорського прем'єра Віктора Орбана. Про це повідомляє "Голос Америки".

 

Як розповів Божок, загострення у відносинах між країнами пов'язане з політикою угорського іредентизму, так званого возз'єднання територій, яку просуває прем'єр-міністр Угорщини Орбан та його соратники.

 

"Ключовою розбіжністю між Києвом та Будапештом зараз є те, що ми називаємо тих, хто мешкає в Закарпатській області громадянами України угорського походження, а Будапешт вважає їх угорцями, що мешкають на території Закарпаття. І тут я підкреслюю – Закарпаття, навіть не Закарпатської області України", – зазначив він.

 

За словами Божка, кінцевою метою угорського уряду є створення анклаву на території України. Він додав, що політика Орбана створює проблеми не лише в Україні, але й в деяких країнах Євросоюзу.

 

"Це те, чого вони добилися в Сербії, і чому протидіють Словаччина та Румунія", – наголосив т.в.о. глави МЗС.

 

Нагадаємо, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан під час кризи в Україні пропонував Польщі захопити українські землі і поділитися ними.