Зафіксовано факти конфіскації паспортів громадян України російськими прикордонниками в окупованому Криму

11 Березня 2016, 14:32

Прикордонники повідомили про факти конфіскації окупантами паспортів громадян України, які перетинають адміністративну межу між окупованим Кримом та Херсонською областю. Про це повідомили у прес-службі Держприкордонслужби.

«Учора в контрольному пункті в’їзду-виїзду «Каланчак» прикордонники Херсонського загону виявили громадянина України, який прямував на материкову частину. При собі житель Львівщини замість паспортного документа мав лише його ксерокопію. Як з’ясувалося, дійсний документ у нашого співвітчизника вилучили російські окупаційні служби. Зі слів українця, їм не сподобалась категорія печатки на другій віковій фотокартці в паспорті. Протримавши чоловіка більше доби його документ вилучили, натомість прикордонники ФСБ Росії йому вручили ксерокопію та склали на чоловіка документи про адміністративне правопорушення. Тож громадянину довелось повертатись на материкову частину України», – йдеться у повідомленні.

Окрім того, прикордонники зазначили, що подібні випадки не є поодинокими.

«Нещодавно російські окупанти вилучили український паспорт під час поїздки до тимчасово окупованої території АР Крим у громадянки України. Мотивували вони це тим, що жінка живе на материковій частині України, а прописку має кримську і повинна була чи зареєструватись за новим місцем, чи замінити паспорт на російський. Так само на неї наклали адміністративний штраф, надали відповідну постанову та ксерокопію паспорта. В обох випадках громадяни нашої країни були пропущені співробітниками Держприкордонслужби України на материкову частину  України», – додали у повідомленні.

Як повідомлялося, Росія перестала пропускати зареєстрований в Україні транспорт через КПП в окупованому Криму.