Епідеміологи кажуть, що це вже екстремальна ситуація, адже ані 2009, ані в 2010 році не було зафіксовано жодного випадку захворюваності на кір.
Водночас, за даними першого заступника міністра охорони здоров'я України Раїси Моїсеєнко, до кінця поточного року в Україні можуть захворіти на кір до 500 чоловік.
«На перше листопада зафіксовано 193 випадки, але йде зростання кількості пацієнтів, які спостерігаються сьогодні на західній Україні. Ми у кінці року можемо вийти на 500 таких випадків (захворюваності на кір – ред)», – відмітила вона на прес-конференції в понеділок в Києві.
Пояснюють: спалах кору на Львівщині – через масову відмову людей від вакцинації. У зоні ризику – переважно студенти. Однак, захворіти можуть і дорослі, і діти, які раніше не хворіли на кір.
Усе починається, як розповідає завідувач відділенням приймально-діагностичного відділу Львівської обласної інфекційної лікарні Тарас Криницький, як правило, з високої температури.
З’являється дуже сильний кашель, нежить, хворі не можуть дивитися на світло.
Щодо висипу, то він характерний етапністю, тобто спочатку плями з’являється на обличчі, потім вони переходять на тулуб і третій день на ноги.
«Якщо з’являться перші симптоми кору не треба йти туди, де ви можете заразити ще більшу кількість людей», – застерігає Криницький.
Попереджають лікарі і про ускладнення. Хоча кажуть: вони можуть виникнути, лише якщо не вчасно звернутися по допомогу. Найгрізніші з них це інцифаліт та менінгіт.
Нагадаємо, 22 школярів госпіталізовано в період з 28 листопада по 3 грудня з підозрою на захворювання на кір в Івано-Франківській області.
Як повідомлялось, влітку цього року спалах захворюваності на кір був зафіксований у Європі.