НОВИНИ

У Європі спалах кору

Всесвітня організація охорони здоров'я закликає охочих відвідати Європу робити щеплення від кору. Про це сказано в повідомленні на сайті Організації Об'єднаних Націй.

"Запобігання захворюванню шляхом вакцинації особливо важливо перед поїздкою й участю в масових заходах, у тому числі соціальних кампаніях, спортивних змаганнях, політичних, релігійних або культурних заходах", - сказано в повідомленні.

У ньому зазначається, що країни європейського бюро ВООЗ зіштовхнулися із серйозним спалахом кору, до кінця травня в цю організацію надійшли повідомлення з 38 європейських країн про 12 тис. випадків захворювання.

Відповідно до повідомлення, у багатьох країнах регіону кількість захворювань із січня по травень уже перевищила загальну кількість захворювань за весь минулий рік.

Більшість повідомлень про захворювання на кір надійшли з Бельгії, Франції, Сербії, Іспанії, Швейцарії, Македонії й Великої Британії.

ВООЗ попереджає про необхідність щеплень перед в'їздом у європейські країни, оскільки вірус кору вкрай заразний, його часточки можуть залишатися в повітрі годинами.

При цьому в повідомленні зазначається, що вірус може легко вражати й тих, хто одержав менш як дві дози вакцини проти кору.

Нагадаємо, у листопаді 2009 року Міністерство охорони здоров'я прогнозувало спалах захворюваності на кір і краснуху в 2010-2011 роках.

Василь Князевич, котрий був тоді міністром охорони здоров'я, зазначив, що гроші, виділені міжнародними організаціями на вакцинацію проти кору і краснухи, Україна втратила у зв'язку з недовірою суспільства до масової вакцинації.

Як повідомляли ЗМІ, війна за переділ фармацевтичного ринку паралізувала державні закупівлі ліків в Україні. Минуло шість місяців 2011 року, а МОЗ України не придбало жодної упаковки лікарських препаратів

Нагадаємо також, що  Тиждень раніше повідомляв про те, що в Україні кілька місяців спостерігаєть брак вакцин для щеплення дітей.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.