Забужко вважає, що Шкляр елегантно вийшов з політичної провокації

11 Березня 2011, 09:51

«Стосовно сюжету із Василем Шклярем, то мені страшенно сподобалося, як він елегантно вийшов із цієї політичної провокації… Тепер книжка здобула масовий розголос, із чим я вітаю Василя Шкляра, що називається, аплодую стоячи, і дуже сподіваюся, що ми матимемо повноцінний український бестселер».

 

За словами Забужко, Шкляр писав «чудові детективи, які не отримували масової аудиторії».

 

«У нас завжди були Марініни й Донцови. І тому, коли Україна прочитає Шкляра, і нарешті ми отримаємо бестселер накладом (дай Боже) в мільйон примірників, ради цього одного уже варто було увесь цей сюжет затівати» – переконана письменниця.

 

Як повідомлялось, комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка присудив Шевченківську премію з літератури Шкляру за роман «Залишенець»(«Чорний Ворон»).

 

На початку березня Шкляр звернувся з листом до президента Віктора Януковича, в якому попросив перенести вручення йому нагороди на період, коли при владі не буде міністра освіти Табачника.

 

У наступному указі глави держави про присудження Шевченківської премії згадані сім інших лауреатів, Шкляра серед них небуло.

 

Міністр освіти, науки, молоді та спорту Дмитро Табачник заявив, що не висловлював негативної думки про роман «Чорний Ворон» Шкляра та навіть не читав його, тому не знає звідки у письменника до нього претензії.

 

За роки незалежності від отримання Національної премії ім. Шевченка відмовилися чотири лауреати. У 1997 році це зробив письменник Юрій Андрухович, у 2005 році – кінорежисер Юрій Іллєнко, у 2008 – актриса Галина Стефанова і режисер-постановник Василь Вовкун, призначений міністром культури.