НОВИНИ

Шкляр відмовився від Шевченківської премії. Через Табачника

Сьогодні лауреат Шевченківської премії Василь Шкляр звернувся до президента Віктора Януковича із заявою, в якій просить перенести нагородження його Шевченківською премією.

Подаємо текст заяви: 

"Шановний пане Президент!

Засвідчую Вам свою повагу і прошу Вас врахувати в Указі з нагоди нагородження лауреатів Шевченківської премії моє прохання про перенесення нагородження мене Шевченківською премією на той час, коли при владі в Україні не буде українофоба Дмитра Табачника. Моя позиція, пане Президент, ніяк не стосується Вас особисто, але поки при владі є Дмитро Табачник, я не зможу прийняти премію.

З повагою Василь Шкляр".

Разом з тим, Шкляр пояснив, що не відмовляється зовсім від Шевченківської премії.

«Надто святе для мене ім'я Тараса Шевченка, надто дорогі мені мої герої-холодноярівці, щоб я зрадив їх і відмовився від вшанування їхньої пам'яті», - сказав письменник, наголосивши, що цю премію не візьме, поки міністром освіти буде Табачник.

«Мене його команда звинувачує в ксенофобії, сьогодні ось викликає на програму "Велика політика" до Кисельова на розбірки. Ніхто не говорить про ксенофобські настрої Табачника. У таких умовах я просто не можу її взяти», - сказав Шкляр.

Вручення Шевченківської премії відбувається традиційно у день народження Великого Кобзаря - 9 березня.

Нагадаємо, комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка присудив Шевченківську премію з літератури письменнику Василю Шкляру за роман "Залишенець"("Чорний Ворон").