За рівнем продовольчої безпеки Україна посіла 48 місце серед 107 країн світу

8 Липня 2013, 18:37

Згідно з Глобальним індексом у галузі безпеки харчування, Україна посідає 48 місце серед 107 досліджених країн світу. За трьома основними показниками, що їх беруть до уваги експерти – наявність, доступність, а також якість та безпека харчування, держава посідає відповідно 51, 43 та 44 місця.

Серед сильних сторін України у сфері забезпечення власного населення продуктами харчування в індексі названі такі аспекти: низький рівень недоїдання (5%); невелика кількість людей, що перебуваються за межею бідності (0,08%); безпека харчування; змінність продукції сільськогосподарського сектора; достатність забезпечення продуктами харчування; присутність соціальних програм із гарантування безпеки харчування; доступ фермерів до фінансування та ін.

З-поміж недоліків української харчової промисловості індекс наголошує на наступних: корупція («найвищий ризик»); низький рівень ВВП ($7,400 / душу населення); значна частка продуктів харчування у складі витрат домашніх господарств (55,7%).

Перші місця у рейтингу посіли США, Норвегія, Франція, Австрія та Швейцарія. Найгіршими є показники держав Бурунді, Судану, Того, Чаду та Демократичної Республіки Конго.

Росія та Білорусія у рейтингу посідають 40 та 46 місця відповідно. Інші сусіди України – Польща, Угорщина, Румунія та Словаччина займають 27, 28, 33 та 37 позиції рейтингу.