НОВИНИ

За виробництво неякісних харчів пропонують садити до в'язниці

За виробництво неякісних продуктів в Україні може бути передбачена кримінальна відповідальність. Про це повідомив голова Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Іван Бісюк, передає прес-служба Кабміну.

«На сьогоднішній день вже відпрацьований законопроект про безпечність та якість харчових продуктів, який передбачає координацію дій органі влади, суттєве посилення відповідальності за виробництво неякісних продуктів харчування», - зазначив Іван Бісюк.

Він підкреслив, що сьогодні згідно з діючим законодавством за виробництво неякісних продуктів, які викликають отруєння без смертельних випадків, передбачається невеликий штраф – всього декілька неоподаткованих мінімумів:

«У новому законопроекті за це передбачена кримінальна відповідальність з позбавленням волі. Ви розумієте, що людина може один раз вжити і залишитися інвалідом на все життя. Тому за такі порушення необхідно нести відповідальність. Це краще, ніж контролювати зі всіх сторін і накладати штраф в розмірі 17 чи 36 гривень. Краще прописати це в законодавстві, для того, щоб виробник розумів: у разі таких випадків покарання буде надзвичайно суворим, а відтак, кожна людина має право вимагати від виробника відповідних компенсацій за своє здоров’я», - заявив Бісюк.

Він наголосив, що в цьому контексті йдеться не тільки про прийняття закону про безпечність і якість харчових продуктів, а мова йде про внесення змін аж до 12 законів України.

Керівник Служби підкреслив, що законопроект погоджений зі всіма зацікавленими міністерствами та відомствами. За його словами, передбачається, що він вступить в дію через 6 місяців після прийняття.

Голова Державної ветеринарної та фітосанітарної служби висловив сподівання, що парламент прийме законопроект у першому читанні ще до початку літних канікул.

Як повідомлялося раніше, в Україні для позначення якісних вітчизняних продуктів придумали нове маркування. На початку цього року повідомлялося, що уряд ухвалив рішення про утворення моделі продовольчого контролю за зразками Євросоюзу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.