За ремонт кілометра дороги чиновники платять “своїм фірмам” до 9 млн бюджетних гривень

21 Жовтня 2012, 19:53

Як свідчать дані «Вісника державних закупівель», які наводить видання «Наші гроші», дороги до мисливських угідь президента Віктора Януковича вже «з’їли»з бюджету вже понад 100 млнгрн.

Лише ужовтні Служба автомобільних доріг у Київській області уклала угоду вартістю 12,74 млн грн на ремонт дороги Димер – Богдани, що веде до мисливської резиденції Віктора Януковича «Сухолуччя». Відрізок дороги, ремонт якого фінансується з держбюджету, закінчується поруч з будівлею ТОВ «Дом лесника», в якому розташована мисливська резиденція Януковича.

Також Служба автодоріг у вересні замовила за 2,92 млн грн ремонт півкілометра дороги в районі села Гореничі, де побудувала свій маєток радник президента Ганна Герман.

На ділянці довжиною 514 метрів замінять труби газопроводу, встановлять бар’єрне огородження на дорозі, покладуть новий асфальт. Сама Герман спростувує інформацію про ремонт дороги біля її будинку.

Вражає обсяг коштів, виділених на ремонт дороги, яка проходить повз місто, де народився керівник «Укравтодору» Володимир Демішкан.

Після призначення Демішкана начальником «Укравтодору» 2010 року, на ремонт 53,62 км дороги, що поєднує Новоархангельськ з Уманню та Кіровоградом, витратили 201,1 млн грн. Це в півтора рази більше, аніж за цей час витратили на ремонт 1 тис. км решти траси М-12 Стрий -Тернопіль -Кіровоград -Знам’янка довжиною .

Останній раз, на початку жовтня, Служба автодоріг у Кіровоградській області замовила ремонт 4 км цієї дороги за 10,89 млн грн. Це ділянка під Кіровоградом з боку Умані.

А у серпні  замовлено ремонт 10,52 км автодороги М-12 вартістю 23,29 млн грн, тобто 2,21 млн грн за кілометр.

Обидві угоди укладені із ТОВ «Дор-Срой». Серед засновників цієї фірми до призначення Демішкана головою «Укравтодору» перебувала його дружина, а також син першого заступника Демішкана в «Укравтодорі». Наразі засновниками компанії є британські фірми «Любові файнес лімітед» і «Джесісан лімітед», а також киянка Тоня Наумкіна.

З початку 2011 року «Дор-строй» отримав в системі «Укравтодору» підряди на суму 514,81 млн грн.«Дор-строй» також є засновником фірми «Юнікобуд», яка в цей же час отримала підряди на ремонт доріг вартістю 357,21 млн грн.

Зазначимо, що Демішкан балотується до Верховної Ради, однак не на Кіровоградщині, а на Луганщині (округ №114).

Однією з найдорожчих в Україні стала жовтнева угода на ремонт дороги Угринів – Хоробрів, який замовила Служба автодоріг у Львівській області. За 70,92 млн грн з держбюджету до кінця наступного року мають відремонтувати 8 км. Таким чином вартість ремонту становить майже 9 млн грн/км. Дорога, яку мають ремонтувати,веде до митного пункту «Угринів-Долгобичув», який dідкрито до Євро-2012, а згодом знову закрито до завершення будівельних робіт.

Між тим ремонт одного кілометру до тепличного комплексу, який на Тернопільщині будує Group DF Дмитра Фірташа, обійдеться у 7,14 млн грн. Зокрема, Служба автодоріг у Тернопільській області замовила ремонт 8,88 км автомобільної дороги Касперівці-Збручанське за 63,44 млн грн. Нагальну необхідність відремонтувати дорогу пояснюють тим, що цієї осені в селі Синьків Заліщицького району відкриють тепличний комплекс. А відрізок дороги, що веде до майбутніх теплиць, перебуває в незадовільному стані: ширина дороги становить менше 6 метрів, дорожнє полотно не розраховане на проїзд великогабаритного транспорту.

Також Служба автодоріг Тернопільщини у липні також замовила ремонт дороги до Почаївської Лаври, який обійдеться 3 млн грн за кілометр. Ремонтуватиме відрізок дороги М-19 за 38,64 млн грн фірма, що входить у групу колишнього очільника атотодору Волині Юрія Ольхового.

У свою чергу фірма сина екс-глави облавтодору Дніпропетровщини отримала майже 7 млн грн з держбюджету за ремонт вулиці довжиною 750 метрів у Дніпропетровську.

Водночас у Криму «регіонали» отримали 126 млн грн на будівництво об’їзної дороги Сімферополя на ділянці Дубки – Левадки довжиною 3 кілометри. Роботи має бути виконано до кінця 2016 року.

101,57 млн грн на підготовчі роботи, будівництво земляного полотна, штучних споруд, дорожнього одягу отримає ПАТ «Південшляхбуд» депутата кримського парламенту Ігоря Аржанцева від Партії регіонів.

Ще 24,43 млн грн піде на будівництво шляхопроводу силами ТОВ «Містобудівельний загін №122» – дочірньої компанії ПАТ «Мостобуд», яка контролюється кандидатом в народні депутати від Партії регіонів Володимиром Продівусом, президентом Федерації боксу України.

Це вже друга ділянка об’їзної дороги. Перша ділянка Євпаторія-Сімферопіль-Мирне-Дубки довжиною 7,3 км була відкрита в 2010 році.

Нагадаємо, в Укравтодорі скаржаться, що при нинішньому рівні фінансування українські дороги привести у належний стан можна буде лише за 85 років.

Читайте також: Ремонт доріг по-українськи: покращення для обраних за народні гроші

98