Американські видання The New York Times та The Washington Post здобули Пулітцерівську премію у номінації "Найкращий матеріал на внутрішньополітичну тематику" за матеріали щодо розслідування ймовірного втручання Росії у президентські вибори 2016 року та можливі зв’язки між Кремлем та членами команди президента Дональда Трампа. Про це йдеться на офіційному сайті Ради премії.
Дану заяву оголосили 16 квітня у Колумбійському університеті в Нью-Йорку.
Зазначається, що дані видання "поглибили розуміння нації про втручання Росії в президентські вибори 2016 року та її зв'язки з кампанією Трампа".
Нагадаємо, 11 квітня президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що спеціальний прокурор Роберт Мюллер псує відносини із Росією через його розслідування про ймовірну причетність РФ до президентських виборів у 2016 році.
10 квітня видання The New York Times повідомило, що спеціальний прокурор Роберт Мюллер, який розслідує можливе втручання Росії у вибори Сполучених Штатів Америки, розпочав розслідування щодо виплати українським бізнесменом Вікторм Пінчуком 150 тисяч доларів у фонд президента Дональда Трампа. Слідчі зажадали від компанії Trump Organization масив документів про бізнес з іноземними громадянами. У відповідь компанія передала документи про пожертвування в розмірі 150 тисяч доларів, яке український мільярдер Віктор Пінчук зробив у вересні 2015 року фонду Дональда Трампа в обмін на 20-хвилинний виступ Трампа через відеозв'язок на конференції в Києві. Так, внесок Пінчука був найбільшим, отриманим фондом у 2015 році від кого-небудь, крім самого хазяїна Білого дому. За інформацією видання, пожертвування було здійснено на вимогу особистого юриста Трампа Майкла Коена, у якого Федеральне бюро розслідувань(ФБР) нещодавно провело обшуки. Зокрема, виступ Трампа транслювався під час конференції "Ялтинська європейська стратегія", спонсором якої є Пінчук. Так, у даній конференції зазвичай беруть участь відомі колишні західні лідери, такі як колишній прем'єр-міністр Великої Британії Тоні Блер та екс-президент США Білл Клінтон. Відзначається, що захід було перенесено до Києва після анексії РФ Криму у 2014 році.
5 квітня спеціальний прокурор Роберт Мюллер, який розслідує можливе втручання Росії у вибори Сполучених Штатів Америки, допитав щонайменше двох російських олігархів щодо фінансування передвиборної кампанії президента Дональда Трампа росіянами.
3 квітня у Сполучених Штатах Америки нідерландського юриста Алекса ван дер Зваана, якого звинуватили у брехні під час надання свідчень у рамках розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера втручання РФ у вибори в США, засудили до 30 днів ув’язнення. Алекс ван дер Зваан став першою людиною, яку засудили у рамках розслідування спеціального прокурора Роберта Мюллера. Нідерландця ув’язнили через два місяці після того, як він визнав, що брехав федеральним агентам про свої контакти з колишнім радником президента США Ріком Гейтсом і людиною, яку Федеральне бюро розслідувань оцінило як пов'язану з російською військовою розвідкою.
15 березня захист колишнього керівника передвиборного штабу Дональда Трампа, американського політтехнолога Пола Манафорта заявив, що вимагатиме суд зняти з нього звинувачення у лобіюванні інтересів екс-президента України Віктора Януковича і відмиванні грошей. Суддя III окружного суду США в східному окрузі Вірджинії Томас Еллі повідомив про те, що Манафорту може загрожувати в цілому 305 років в'язниці. Тобто згідно з заявою судді, у політтехнолога є всі шанси провести залишок життя за ґратами.
Також окружний суд східного округу Вірджинії у США помістив Манафорта під домашній арешт з вимогою носити електронний браслет та заставою у 10 млн доларів.
Раніше екс-очільника передвиборчогого штабу Дональда Трампа Пола Манафорта відправили під домашній арешт. Правоохоронні органи США пред'явили йому звинувачення за 12-ма пунктами, такі ж обвинувачення висунили і його діловому партнеру Ріку Гейтсу. Їх звинувачують у змові проти США, змові з метою відмивання грошей, дії як незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей в рамках Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і ненаданні звітів у закордонних банківських рахунків.