НОВИНИ

ФБР провело обшуки у юриста Трампа

Мова йде про Майкла Коена.

Федеральне бюро розслідувань Сполучених Штатів провело обшуки в нью-йоркському офісі і вдома в особистого юриста президента США Дональда Трампа Майкла Коена. Про це повідомляє Reuters.

 

Адвокат Коена Стівен Райан повідомив, що прокурори провели обшук за рішенням спеціального адвоката Роберта Мюллера, який розслідує втручання Росії у вибори в США.

 

"Сьогодні прокуратура США в Південному окрузі Нью-Йорка виконала ряд ордерів на обшук і отримала матеріали привілейованого (конфіденційного) спілкування між моїм клієнтом Майклом Коеном і його клієнтами. Мені повідомили федеральні прокурори про те, що дії в Нью-Йорку, зокрема, спрямовані Управлінням спеціального адвоката Роберта Мюллера", - розповів Райан.

 

 

Джерело, знайоме з розслідуванням повідомило,що ФБР шукало, зокрема, інформацію про походження платежу в розмірі 130 000 доларів порноакторці Стормі Деніелс, чиє справжнє ім'я - Стефані Кліффорд.

 

Раніше вона заявила, що в 2016 році уклала з Коеном угоду, яка забороняє їй розголошувати інформацію про свої сексуальні зв'язки з Трампом в 2006-2007 роках, і отримала за це 130 тисяч доларів.

 

Коен натомість заявив, що він заплатив ці гроші зі своєї власної кишені. Трамп згодом сказав, що не знав про оплату.

 

Інше джерело, знайоме з рослідуванням повідомил, що ФБР і прокуратура також шукали електронне листування між колишнім директором зі зв'язків Білого Дому Хоуп Хікс і Коеном про те, що Трамп нібито допоміг підготувати зустріч 9 червня 2016 року свого сина Дональда-молодшого і зятя Джареда Кушнера з групою росіян, які обіцяли компромат на кандидата в президенти від Демократичної партії Гілларі Клінтон.

 

Такі електронні листи не будуть покриватися привілеєм адвоката-клієнта, повідомило джерело, тому що Коен не представляв інтереси Хікс.

 

Райан в своїй заяві назвав ордери на обшук, виконані прокуратурою США в Манхеттені, "абсолютно недоречними і непотрібними".

 

"Це призвело до непотрібного вилучення захищених повідомлень між адвокатом і його клієнтами", - сказав він.

 

Райан заявив, що Коен співпрацював з владою і передав тисячі документів слідчим конгресу для їх власного розслідування спроб Москви вплинути на вибори в США.

 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що спеціальний прокурор Роберт Мюллер, який розслідує можливе втручання Росії у вибори Сполучених Штатів Америки, допитав щонайменше двох російських олігархів щодо фінансування передвиборної кампанії президента Дональда Трампа росіянами. 

 

Напередодні стало відомо,що 3 квітня у Сполучених Штатах Америки нідерландського юриста Алекса ван дер Зваана, якого звинуватили у брехні під час надання свідчень у рамках розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера втручання РФ у вибори в США, засудили до 30 днів ув’язнення. Алекс ван дер Зваан став першою людиною, яку засудили у рамках розслідування спеціального прокурора Роберта Мюллера. Нідерландця ув’язнили через два місяці після того, як він визнав, що брехав федеральним агентам про свої контакти з колишнім радником президента США Ріком Гейтсом і людиною, яку Федеральне бюро розслідувань оцінило як пов'язану з російською військовою розвідкою.