За підтримки РФ курди вибили сили сирійської опозиції з летовища біля кордону з Туреччиною

11 Лютого 2016, 12:47

За підтримки російських авіаудраів курдські бойовики захопили утримувану повстанцями колишню військову авіабазу в Сирії, поблизу кордону з Туреччиною, повідомили представники об’єднаної опозиції у четвер, 11 лютого.

Сирійський центр з моніторингу за дотриманням прав людини інформує про важкі бої між курдами та сирійськими опозиційними силами в районі аеродрому Менаг. Згідно з даними Центру, російська військова авіація здійснила щонайменше 30 авіаударів по опозиційним військам, які утримують летовище.

Представники опозиції наголошують, що курдські бойовики скористались зайнятістю опозиційних сил у відбитті наступу урядових військ Башара Асада, який розпочався минулого тижня у північній провінції Алеппо. За оцінкою опозиціонерів, курди прагнуть взяти під контроль території в районі головного прикордонного переходу з Туреччиною.

Курдські бойовики, що базуються в місті Афрін, що на півдні від утримуваного силами опозиції міста Азаз, захопили ряд населених пунктів, які повстанці були змушені евакуювати через просування урядових військ Асада з півдня.

Російські бомбардування дозволили урядовим силам Асада, підтримуваним шиїтськими бойовиками з Ірану, досягти відстані у 25 км від турецького кордону. Так близько війська Асада підійшли до межі з Туреччиною вперше за більш ніж два з половиною роки.

Таким чином, урядові сили розірвали основну лінію постачання повстанців між кордоном і частинами у місті Алеппо. Уряд Асада прагне за допомогою своїх союзників відновити повний контроль над колись найбільш густонаселеним містом країни.

Як повідомлялося, 10 лютого за підтримки Росії курди розпочали наступ на півночі Сирії, з метою захопити колишню урядову авіабазу у провінції Алеппо, контрольовану силами опозиції.

Операція курдських бойовиків відбувається на тлі наступу урядових військ Башара Асада, що розпочався у північній провінції Алеппо з метою взяти в оточення контрольований опозиційними силами одноіменний провінційний адміністративний центр – місто Алеппо, одне з найбільших міст Сирії та потужний комерційний центр. Вже 8 лютого сили Асада наблизились до кордону із Туреччиною.

Урядовий наступ в районі міста Алеппо спричинив нову хвилю втікачів, десятки тисяч яких попрямували на півнчі з надією отримати притулок у Туреччині.

У свою чергу глава Європейської ради Дональд Туск звинуватив Росію в погіршені і без того складної ситуації у Сирії.