Першою реакцією міжнародної спільноти на події, пов’язані з побиттям журналістів під час мітингів 18 травня, була заява міжнародної організації Freedom House. В організації закликали чимшвидше розслідувати інцидент та притягнути нападників до відповідальності.
У липні Freedom House знову звернув увагу на випадок із побиттям журналістів "5 каналу" міліцією під час розгону акції на Майдані Незалежності й закликав українську владу поважати права людини на свободу слова. У заяві Freedom House наголошується, що оскільки Україна очолює ОБСЄ цього року та прагне тісніших відносин з ЄС і США, то захист журналістів та забезпечення фундаментальних свобод повинні перебувати під пильною увагою.
У травні Міжнародний комітет захисту журналістів, який базується у Нью-Йорку, долучився до вимог належного розслідування побиття працівників засобів масової інформації під час виконання ними службових обов’язків. «Комітет захисту журналістів засуджує факти побиття і бездіяльності міліції і закликає владу притягти до відповідальності згідно з законом нападників і офіцерів, які не втрутилися в цей інцидент», – йшлося у заяві.
Згодом Міжнародна правозахисна організація "Репортери без кордонів" заявила, що в Україні фізичне насильство над журналістами залишається безкарним. "…важливо, щоб було проведено повне і неупереджене розслідування за фактом всіх інших нападів на журналістів і блогерів, тому що такий високий рівень насильства і безкарності має безпосередній вплив на свободу інформації", – заявили в організації.
Стурбованість інцидентом також висловили посол Великобританії в Україні Саймон Сміт. "Ми стежимо за тим, як дотримується свобода слова в Україні, адже це один з головних елементів вільного, успішного суспільства. Без свободи ЗМІ не буде демократії, без цього не можна побудувати успішну основу майбутнього будь-якої країни", – підкреслив Сміт.
"Оперативно і ефективно" розслідувати інцидент із побиттям журналістів під час акцій, що відбулися у Києві 18 травня закликала Європейська комісія. "У зв'язку із цим повідомлення про насильство щодо журналістів є предметом, який викликає тривогу. Ми шкодуємо, що міліція була не в змозі захистити права на мирні зібрання", – озвучив позицію Європейської комісії представник європейського комісара з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефана Фюле Пітер Стано.
Згодом Сполучені Штати Америки також закликали українську владу провести ретельне розслідування побиття журналістів, яке відбулося 18. «Напад на працюючих журналістів робить справу ще серйознішою, тому що крім особистих прав репортерів порушено і фундаментальне право української громадськості на отримання інформації», – йшлося у повідомленні прес-служби посольства США в Україні.
Українська Гельсінська спілка у своєму відкритому зверненні щодо масових порушень під час акції «Вставай, Україно!» наголосила на незаконних діях влади під час акції у Києві, яке відбулось із бійкою і побиттям журналістів.
Нещодавно до закликів приєдналась Організація з безпеки й співробітництва в Європі (ОБСЄ), що звернулась до влади України забезпечити безпеку журналістів і притягти винних до відповідальності за напад на представників ЗМІ. ОБСЄ висловило стурбованість у зв'язку побиттям журналіста газети "Дорожній контроль", а також нападом 18 травня. "Я закликаю владу зробити все можливе для забезпечення безпеки журналістів і притягти винуватців нападів до відповідальності", – підкреслила представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Дуня Міятович.