Сьогодні стало відомо про потужний вибух газу в Ужгороді, який стався через пошкодження газопроводу та подальший витік газу. Постраждало троє людей, які отримали важкі опіки.
Одним із найбільших у цьому році також став вибух газу з послідуючим горінням у Дніпровському районі Києва. Вибух, причиною якого назвали неправильно встановлене газове обладнання, стався вночі у квартирі на другому поверсі чотириповерхового житлового будинку. З опіками та травмами різних ступенів важкості госпіталізували 5 осіб.
Після вибуху з напівзруйнованого будинку були відселені жителі 12 квартир. Їх тимчасово поселили у клубі Дарницького вагоноремонтного заводу. Спочатку влада пообіцяла закінчити ремонт будинку до червня, однак потім перенесла терміни на кінець року. З резервного фонду міського бюджету на ремонт виділено понад 4,5 мільйона гривень.
Минулий рік сколихнув Україну вибухом у відділенні реанімації Луганської міської багатопрофільної лікарні №7, де вибухнув балон з киснем. У результаті вибуху, який стався 18 січня 2010 року, загинули 16 людей, ще 6 рятувальникам вдалося підняти з-під завалів живими.
Вибух зруйнував ліве крило будівлі, обрушилися перекриття з 2 по 5 поверхи. На момент вибуху в лікарні було 266 пацієнтів і 50 працівників медперсоналу.
Це не перший трагічний випадок у медичних закладах України. У 2008 році стався вибух газу у Болехівській центральній районній лікарні. Тоді загинули три пацієнти терапевтичного відділення, шестеро отримали травми. Винних – а це працівники Болехівського відділення експлуатації газового господарства – покарали, а гроші за знищене лікарняне майно суд постановив стягнути з ПАТ «Івано-Франківськгаз».
Торік в Івано-Франківську також стався вибух газу поблизу житлової п'ятиповерхівки. Тоді викид стався під землею, у комунікаціях. Полум'я вирвалося назовні через люки. Вибух був такої сили, що в сусідній п'ятиповерхівці повилітали шибки. У результаті було госпіталізовано двох малолітніх братів-близнюків, мешканців будинку. За словами фахівців, вибухнула газо-повітряна суміш невідомого походження.
Ще одна трагічна подія сталася у Львові у 2008 році, коли внаслідок потужного вибуху в одному з житлових будинків на вул. Костюшка загинуло дві людини, 45 отримали поранення. У прокуратурі повідомили, що причиною вибуху стала неправильна експлуатація газової плити. Збитки від вибуху сягають 10 млн грн.
Одна з найбільших трагедій за роки Незалежності через вибух у житловому будинку сталася у 2008 році у Євпаторії.
У ніч на 25 грудня у підвалі вибухнули балони з киснем. У п'ятиповерховому житловому будинку було повністю зруйновано два під'їзди – загинуло 27 людей. Серед загиблих є цілі сім'ї, зокрема одна сім'я з 5 осіб. 21 людину витягли з-під завалів живими.
Люди розповідали, що вони вже декілька років писали до ЖЕКу скарги на якогось підприємця, який зберігав у підвалі балони. Для Євпаторії ця трагедія стала найбільшою за кількістю загиблих мирних жителів, після закінчення Другої світової війни.
А за рік до цього сталася ще одна трагедія – вже у Дніпропетровську. Так, 13 жовтня 2007 року у третьому під'їзді будинку по вулиці Мандриківській пролунав вибух газу. Він був таким масштабним, що ледве не зруйнував сусідні будівлі. Під'їзд був зруйнований повністю, ще три інших під'їзда теж зазнали пошкоджень. Усього 23 особи загинули, ще 20 були поранені.
Було декілька версій вибуху. Зрештою, було доведено, що причиною були неякісні газові труби, і, якби не халатність працівників місцевого підпріємства «Дніпрогаз», то вибуху можна було уникнути.
Мешканці цього будинку за декілька днів до вибуху телефонували працівникам «Дніпрогазу» і повідомили їм, що вони відчувають запах газу. Їм відповіли, що треба лише відкрити вікна або кватирки.
8 грудня 2010 року Заводський районний суд Запоріжжя підтвердив рішення Жовтневого суду Дніпропетровська і втретє вирішив закрити за амністією кримінальну справу проти колишнього генерального директора «Дніпрогазу» Ігоря Іванкова, його першого заступника Максима Сорокіна і головного інженера компанії Сергія Бачуріна, яких звинувачували в службовій недбалості, що призвела до вибуху газу в житловому будинку.
У березні цього року Апеляційний суд Запорізької області направив цю справу на додаткове розслідування.