Фотокореспондент тижневика «2000» Віталій Розвадовський (1981 року народження) був убитий 28 листопада близько 23 години біля під'їзду будинку, розташованого за адресою Харківське шосе, 168у Києві.
Міліція порушила кримінальну справу за ст. 115 УК (навмисне вбивство).Розвадовський пропрацював у тижневику 9 років. Його фотографії також часто публікувалися під псевдонімом Віталій Січень.
У цей же день, 28 листопада, ЗМІ повідомили, що у місті Стаханові Луганської області ударом по голові важким предметом був убитий керівник Кіровської телерадіокомпанії КТК Сергій Лобода.
Правоохоронці порушили справу за ст. 115 КК України (умисне вбивство), однак заявили, що Лобода не мав ніякого відношення до журналістики: КТК займається ретрансляцією телеканалів і продажем устаткування.
Зазначимо, наприкінці вересні стало відомо про самогубство у Лисичанську (Луганська область) відомого у місті журналіста Олександра Потупала. Сусіди і друзі припускають, що причиною самогубства журналіста могла стати незатребуваність. Останнім часом він був безробітним.
Раніше Тиждень повідомляв, що, згідно із даними «Баромерту свободи слова» ІМІ, за вісім місяців цього року (із січня по серпень) було зафіксовано понад 80 випадків порушень, що стосувалися діяльності журналістів.
Так, протягом усього року в Україні фіксуються факти економічного, політичного і непрямого тиску на журналістів. Сплеск перешкоджання виконанню професійних обов’язків журналістів припав на липень-серпень, коли тривав судовий розгляд «газової» справи екс-прем’єра Юлії Тимошенко.
При цьому у серпні вперше стало відомо про арешт журналістів. Йдеться про затримання трьох кореспондентів та громадських діячів, що проводили відеозйомку кортежа президента Віктора Януковичау Донецьку, а також затримання двох журналістів (телеканалу ТВі) у Дніпровсько-тетерівському лісництві, яке контролюється президентом Віктором Януковичем.
За даними ІМІ, за 10 місяців цього року (січень-жовтень) було зафіксовано 22 випадків побиття, нападів та залякування журналістів.
Нагадаємо, 23 листопада біля Адміністрації Президента представники одинадцяти журналістських організацій передали главі державі Віктору Януковичу петицію з вимогою розслідувати злочини проти своїх колег.
В Україні щороку 16 вересня, у день зникнення Георгія Ґонґадзе, громадськість організовує акції його пам'яті та вшановує усіх загиблих журналістів. Нагадаємо, що в Україні розслідується ще одне резонансне зникнення у серпні 2010 року журналіста Василя Климентьєва, головного редактора газети "Новий стиль" (Харків).