Yahoo сканувала листи своїх користувачів на вимогу розвідки США – Reuters

5 Жовтня 2016, 07:26

Минулого року компанія Yahoo! дотримувалася припису уряду США, скануючи «сотні мільйонів» облікових записів користувачів на вимогу Агентства національної безпеки (АНБ) і Федерального бюро розслідувань (ФБР).

Про це агенству Reuters кілька розповіли джерел, знайомих з ситуацією. Зазначається, що поки невідомо, яку саме інформацію шукали співробітники спецслужб, однак зрозуміло, що вони хотіли від Yahoo! надання даних про набір певних символів або знаків.

«Це може включати конкретну фразу в листі або вкладення до нього», – розповіли джерела на умовах анонімності.

Програма була створена розробниками поштового сервісу Yahoo на вимогу виконавчого директора компанії Марісси Майєр. Це рішення викликало негативну реакцію у деяких керівників компанії і навіть привело до того, що головний співробітник з питань інформаційної безпеки Алекс Стамос у червні 2015 року залишив свій пост.

У коментарі агентству представник Yahoo! заявив, що компанія «є законослухняною і діє відповідно до директив Сполучених Штатів Америки». У АНБ порадили звернутися до директора національної розвідки, який, в свою чергу, відмовився від коментарів Reuters.

Нагадаємо, на думку керівництва інтернет-корпорації Yahoo!, до злому системи у 2014 році були причетні хакери з Росії.