«З 1 червня високотехнологічна самопідйомна плавуча бурова установка (СПБУ) «Петро Годованець» веде буріння першої своєї свердловини на блок-кондукторі БК-1 Одеського родовища – за кілька днів пройдено понад 800 метрів», – повідомляє компанія. Планується, що установка пробурить п'ять свердловин, а шосту розконсервує.
Початок видобутку на зазначених родовищах планується у четвертому кварталі 2012 року. У цей самий період, після облаштування родовищ, розпочнуться поставки газу до газотранспортної системи Криму.
Планується, що поточного року з пробурених новою СПБУ свердловин об'єм видобутку газу становитиме 53 млн куб. м.
У цілому в 2012 році “Чорноморнафтогаз” прогнозує, що за рахунок початку видобутку на Одеському і Безіменному родовищах разом зі збільшенням видобутку на дооблаштовуваних Штормовому газоконденсатному і Архангельському газовому родовищах річний видобуток буде збільшено на 100 млн куб. м – до 1,15 млрд куб. м природного газу.
За оцінками “Чорноморнафтогазу”, продовження облаштування Одеського і Безіменного родовищ з використанням сучасних СПБУ – друга з них розпочне роботу на початку наступного року – дозволить видобути на родовищах у 2013 році вже понад 600 мільйонів кубометрів, а з 2014 року – вийти на рівень річного видобутку на промислах понад мільярду кубометрів.
Програма загального видобутку газу “Чорноморнафтогазу” передбачає триразове збільшення річного видобутку природного газу – з 1,05 млрд куб. м у 2011 році до 3 млрд куб. м у 2015 році.
Нагадаємо, робота по установці самопідйомної бурової установки для видобутку газу «Петро Годованець» на українському шельфі розпочались 1 червня . На початку травня на базу буріння і облаштування ДАК «Чорноморнафтогаз» біля кримського селища Чорноморське прибула бурова установка.
За даними журналістів "Дзеркала тижня", ДАК "Чорноморнафтогаз"придбав минулого року одну з двох установок на $150 млн дорожче, ніж вона коштує на закордонних ринках.
Бойко пояснивпереплату $150 млн за бурову установку додатковими витратами, однак попри обіцянку, досі не оприлюднив документи, що свідчать про прозорість купівлі за $400 млн бурової установки West Juno, більше відомої як "вишка Бойка".