Як пояснив Одарченко, в грудні минулого року набув чинності закон "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України". Згідно з цими змінами, в Регламенті діють норми, які регулюють порядок реєстрації народних депутатів для участі в пленарних засіданнях парламенту і встановлють порядок голосування народними депутатами на пленарних засіданнях. Згідно з цими нормами, перед відкриттям кожного пленарного засідання проводиться особиста реєстрація народних депутатів на підставі пред'явлення депутатського посвідчення та підтвердження своєї присутності підписом. У залі засідань народний депутат реєструється за допомогою електронної системи чином, що виключає здійснення реєстрації замість народного депутата іншою особою.
За словами опозицыонера, після того, як це закон вступив у дію, ніяких змін у роботі електронної системи для голосування "Рада-3" внесено не було. Починаючи з 13 грудня і до моменту подання ним позовної заяви було проведено 5 пленарних засідань і на них поіменна реєстрація за допомогою електронної системи голосування відбувалася так, що народні депутати реєструвалися картками на робочих місцях і ніяких перешкод для реєстрації одним парламентарієм замість іншого за допомогою електронної картки для голосування не встановлено.
На думку Одарченка, таким чином за кожного з депутатів міг реєструватися будь-який інший депутат, тому прийняті на цих п’яти засіданнях парламенту рішення є протизаконними.
Одарченко у своєму позові просив ВАСУ визнати дії Верховної Ради з проведення пленарних засідань 13, 18, 25 грудня 2012 року, а також 10 і 11 січня 2013 протиправними, оскільки до їх початку не проводилася поіменна реєстрація депутатів.
Позивач також просив суд зобов'язати парламент проводити пленарні засідання з застосуванням електронної системи для голосування, яка б унеможливила реєстрацію і голосування одного депутата за іншого.
"Ми вимагаємо, щоб рішення Верховної Ради були визнані протиправними, а це означає те, що і голосування, які проводилися, – протиправні і незаконні. Закони повинні бути скасовані", – підкреслив Одарченко, зазначивши, що це стосується в тому числі і рішень про надання згоди на призначення Миколи Азарова прем'єр-міністром і звільнення Сергія Арбузова з посади голови НБУ.
Раніше засідання ВАСУ за даним позовом вже переносилося через відсутність відповідача (представників Верховної Ради), що Ю.Одарченко розцінив, як спробу затягнути розгляд справи. У той же час він пояснив, що свій позов адресував парламенту, а не до спікера Володимира Рибака, тому що функцію із забезпечення персонального голосування виконує апарат Верховної Ради.
Як повідомлялось, 7 березня Окружний адміністративний суд Києва відмовився задовольнити позов політичної партії УДАР та інших позивачів до голови Верховної Ради Володимира Рибака щодо його неправомірних дій та бездіяльності під час призначення голови НБУ.
Нагадаємо, під час голосування за призначення голови Національного банку 11 січня у сесійній залі Верховної Ради працювали картки 20 народних депутатів, які знаходились у цей час закордоном.