НОВИНИ

ВАСУ до квітня вирішить, чи розглядатиме Верховний суд скаргу Власенка

У Вищий адміністративний суд надійшла заява захисника екс-прем'єра Юлії Тимошенко Сергія Власенка про перегляд Верховним судом рішення ВАСУ про позбавлення Власенка депутатських повноважень. Про це повідомили в прес-службі ВАСУ.

Як пояснили в прес-службі суду, заява від Власенка про перегляд справи надійшло у вівторок, 12 березня. Протягом трьох днів суддя ВАСУ повинен перевірити цю заяву на предмет відповідності вимогам Кодексу про адміністративне судочинство.

"Якщо заява відповідає процесуальним нормам, то вирішується питання про допуск справи до провадження Верховного суду України. Таке рішення приймає колегія ВАСУ з 5 суддів протягом 15 днів", - пояснили в прес-службі ВАСУ.

Таким чином, як зазначили в суді, орієнтовно до квітня судді ВАСУ вирішать долю заяви Власенка: чи буде Верховний суд розглядати його або відмовить, не знайшовши підстав для такого перегляду.

У ВАСУ додали, що підставою для прийняття рішення про допуск у виробництво Верховного суду заяви захисника Тимошенко може бути неоднакове застосування норм матеріального права або встановлення міжнародною судовою інстанцією факту порушення українським судом міжнародних зобов'язань при розгляді даної справи.

Нагадаємо, 6 березня Вищий адміністративний суд України позбавив Власенка депутатських повноважень за сумісництво. Суд дійшов висновку, що, захищаючи Тимошенко, депутат виконував функції адвоката.

Того ж дня ВАСУ позбавив депутатського мандата і регіонала Андрія Веревського. 

Закордонні політики та експерти вважають, що це рішення віддаляє Україну від асоціації з Європейським союзом.

Власенко подав скаргу на рішення ВАСУ до Європейського суду з прав людини. Крім того, вінподав заяву до Верховного суду про перегляд рішення ВАСУ у зв’язку з тим, що воно прямо суперечить попередньому рішенню того ж суду щодо сумісництва народного депутата Каськіва

Крім цього,  Центральна виборча комісія вивчає рішення ВАСУ про дострокове припинення повноважень Сергія Власенка та Андрія Веревського.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.