У своїй скарзі він посилався на те, що не може розглядати питання про злочини суддів той суд, у якому вони працюють. А справу слухав слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Віктор Кицюк.
Фомін також просив визначити для розгляду суд, який знаходиться територіально ближче до Менської колонії, аби Луценко міг бути особисто присутній на судових засіданнях.
Прокурор Олександр Шкітов, у свою чергу, звинуватив адвоката «у зловживанні владою». Прокурор заявив, що ст. 32 КПК визначено виключний порядок зміни підсудності. За його словами, адвокат Фомін міг не звертатися зі скаргою в Печерський суд, а звернутись одразу до іншого суду.
Заслухавши сторони, колегія суддів призначила для розгляду скарги Києво-Святошинський суд. При цьому судді послалися на норму КПК, що це має бути суд найближчої територіальної одиниці.
Нагадаємо, наприкінці грудня 2012 року Юрій Луценко звернувся до генерального прокурора Віктора Пшонки з проханням притягнути до відповідальності першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна та слідчого у справі екс-міністра Сергія Войченка за прийняття ними постанови про затримання і арешт.
9 січня Генеральна прокуратура закрила кримінальне провадження за заявою Луценка про скоєння злочину працівниками прокуратури.
22 січня екс-міністр направив скаргу на постанову Генпрокуратури про закриття кримінальної справи за його заявою.
Печерський районний суд Києва на засіданні 1 лютого ухвалив рішення розглядати скаргу екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка в режимі відеоконференції.
20 лютого в засіданні була оголошена перерва терміном до 5 березня.