Виконавчий секретар СНД: порушення на виборах не впливають на результат

Акценти
13 Листопада 2012, 13:27

«Законодавство наших країн враховує міжнародні норми, але водночас враховує й особливості тієї або іншої країни. Більшість виборів у країнах Співдружності відповідають цьому внутрішньому законодавству», – вважає він.

При цьому Лебедєв зазначив, що недоліки, які виявляються на виборах СНД, не впливають на кінцевий результат.

«Недоліки й упущення, які виявляються в країнах Співдружності на виборах, мають місце, але не впливають на остаточні підсумки виборів. Співвідношення голосів, можливо, на 0,5-2% змінюється при повторному підрахунку, але загальна тенденція говорить, що вибори відповідають внутрішньому законодавству й загальним правилам проведення виборів», – стверджує він.

Лебедєв підкреслив, що спостерігачі від СНД бачать таку ж картину, як і західні спостерігачі.

«Але ми бачимо картину очима друзів, не драматизуємо окремі недоліки, які, на жаль, мають місце. Коли знаєш особливості й менталітет, то бачиш набагато більше, ніж той, хто приїхав здалеку, з-за океану», – зазначив виконавчий секретар СНД.

При цьому він звернув увагу на те, що недоліки були й на президентських виборах у США, які викликали немало нарікань.

«Парадокс очевидний. Більшість виборців у США проголосували за Ромні, але кількість вибірників виявилася переважною в Обами, й він залишився президентом. Це алогічно й, природно, викликає питання, але ми ж не говоримо, що ці вибори незаконні. Вони відповідають законам США», – сказав Лебедєв.

Позначки:
90