Відповідний позов до ВАСУ було подано 5 квітня.
"Катеринчук стверджує, що стаття 2 Регламенту ВРУ допускає проведення засідання в іншому приміщенні, але рішення про це має прийматись самим парламентом і бути оформлено відповідним актом – постановою", – йдеться у повідомленні.
"Натомість за словами Голови ВРУ Володимира Рибака, рішення щодо проведення пленарного засідання у приміщенні комітетів ВРУ на Банковій було ухвалено не парламентом, а «зборами депутатів» за участю депутатів фракцій ПР, КПУ та деяких позафракційних. Відтак, ніким не уповноважений суб’єкт – «збори депутатів» перебрали на себе ті повноваження, які віднесені до компетенції ВРУ. За подібним підходом можна провести засідання парламенту будь-де, навіть не обов’язково в Україні, та ухвалити будь-яке рішення. Таким чином, є ознаки узурпації влади", – вважає позивач.
"Діями парламенту мене було позбавлено можливості реалізовувати своє право, як народного депутата, що встановлено та гарантовано Конституцією та Законом «Про статус народного депутата України», а також позбавлено можливості виконувати свої обов’язки депутата", – заявив Катеринчук.
"Більш того, на цьому засіданні ВРУ ухвалювала юридично значимі рішення – приймала закони. Відтак, суд має визнати дії ВРУ протиправними", – резюмував депутат.
Нагадаємо, 4 квітня депутати від фракції ПР, КПУ та частина позафракційних провели "виїзне засідання" Верховної Ради у приміщенні на вул. Банковій, 6/8. Опозицію туди не пустили.
Впродовж «виїзного» засідання парламенту 4 квітня у будівлі комітетів на вулиці Банковій встигли проголосувати за 22 закони – деякі з них були прийняті в першому читанні, деякі – в остаточній редакції.
В опозиції вимагають переголосування у сесійній залі ВР прийнятий більшістю законів. У ПР з цим не погоджуються.