День виборів розпочався на Луганщині зі звістки про те, що у місті Кіровську розклеєні листівки, що повідомляють про передчасну смерть кандидата від Партії Регіонів Юлія Іоффе, що балотувався за цим округом. Вважаючи на похилий вік кандидата ця інформація розтривожила місто.
Кандидат виявився живим і здоровим, а прес-служба ПР звинуватила у провокації так звану «команду Шахова» – прибічників бізнесмена з Стаханова Сергія Шахова, люди якого не лише агітували за свого боса, що балотувався за одним з округів області, а й активно займались дискредитацією кандидатів-мажоритарників від ПР. Цей прояв чорних технологій засмутив іноземних спостерігачів – польській спостерігач Матеуш Піскорський назвав цей випадок «найгрубішим порушенням законодавства».
Хід парламентських перегонів на Луганщині взагалі характеризувався масштабним використанням чорного піару саме на мажоритарних округах – кандидати звинувачували одне одного у використанні паспортних даних громадян для оформлення банківських кредитів, відмиванні кримінальних грошей.
На декількох округах були зареєстровані кандидати-двійники, деякі з котрих були повними тезками справжніх кандидатів. Серед курйозів кампанії – фальшиві листівки, у яких кандидати-регіонали поздоровляли луганчан з річницею створення Української повстанської армії. З огляду на те, що більшість луганчан негативно ставить до бандерівського руху, неважко зрозуміти, що це була витівка їхніх опонентів.
Дивіться також: Результати п'яти екзит-полів
Великих масштабів набрав й прямий підкуп виборців. Один такий випадок стався у сам день голосування. Біля дільниць 109-го виборчого округу(центр Луганська) розташувались таки собі намети з символікою «Продторг», саме таку назву має крамниця, що належить депутату міськради(ПР) Володимиру Медянику, що балотувався за цім округом. У цих наметах виборцям похилого віку роздавали талони на безкоштовні продовольчі пайки. Спостерігачі від «Батьківщини», «Свободи» та КПУ намагались перешкодити підкупу виборців.
За словами голови регіонального штабу «Батьківщини» Ірини Верігіної підкуп виборців був абсолютно відкритим. «Намети стоять на відкритих, добре помітних місцях. Більшість «медяниковців» мають при собі журналістські посвідчення від газети «Кур'єр», що входить в медіа-холдинг кандидата», – розповіла функціонер «Батьківщини». Намети були згорнуті тільки після прибуття міліції. Штаб Володимира Медяника, якого звинувачували у підкупі виборців, розповсюдив заяву, у якій відхрестився від скандальних наметів, звинувативши у опонентів у провокації.
Дивна історія відбулась у приміщенні окружкому 104-го виборчого округу (Артемівський район Луганська). Напередодні дня голосування сторож Артемівської райради помітив ознаки зламу у приміщенні, де був розташований сервер окружній комісії. На місце прибули представники міліції та СБУ. Ажіотаж навколо цієї події підсилював той факт, що 104-й округ є ареною боротьби між офіційним кандидатом ПР Володимиром Гончаровим та опальним вже екс-регіоналом Володимиром Струком, який не скорився партійній дісциплині, та пішов на вибори само висуванцем. Згодом правоохоронці повідомили, що факти взлому приміщення не підтвердився.
Вкрай напружена ситуація склалась на 108-му виборчому окрузі (м.Красний Луч), де за депутатський мандат змагаються регіонал Юрій Терніков та самовисуванець Валерій Мошенський. Представники Мошенського заявляють про те, що проти них чиниться тиск з боку невідомих осіб кримінальної зовнішності, одна з дільниць зазнала справжнього погрому. Бюлетені врятував від нападників відданий міліціонер. Дотепер в окружну комісію надійшла документація не з усіх дільниць.
За попередніми даними – 5-ти відсотковий бар’єр на Луганщині долають три політичні сили – Партія Регіонів (більш ніж 50%), КПУ (приблизно 25%) та «Батьківщина» (понад 5%). З 11 мажоритарних округів на 8 беззаперечно перемагають кандидати від ПР, на трьох округах точиться боротьба між самовисуванцями та представниками ПР.