Вибачення Росії перед політв’язнем Литвиновим допоможе при розгляді справи в ЄСПЛ – адвокат

9 Серпня 2016, 22:28

Вибачення, які Генпрокуратура РФ принесла засудженому українцю Сергію Литвинову за кримінальне переслідування за двома статтями Кримінального кодексу РФ, може бути корисним під час розгляду справи у Європейському суді з прав людини. Про це в ефірі Громадського розповів адвокат українця Віктор Паршуткін.

«Звісно, це дуже допоможе у відстоюванні своїх позицій у Європейському суді. Тим самим РФ визнала, що вона була неправа. Тим більше, що у нас є висновок судмедекспертизи про те, що проти Литвинова протягом цього часу застосовувались катування», – сказав захисник.

Він також сказав, що такі вибачення Генпрокуратура РФ приносить дуже рідко. Паршуткін також сподівається на сприяння української влади для швидкого просування цієї справи у ЄСПЛ.

Раніше адвокат повідомив, що Генпрокуратура Росії письмово вибачилася перед Литвиновим через заведені раніше проти нього справи за статтями «вбивство» і «застосування заборонених засобів і методів ведення війни», оскільки ці факти не підтвердилися.

Нагадаємо, 20 квітня 2016 року Литвинов був засуджений до 8 років і 6 місяців позбавлення волі в колонії суворого режиму.

За версією російського слідства, українець нібито разом із невідомими військовими викрав у громадянина Росії Алєксандра Лисєнка два автомобіля. Проте один автомобіль належить жителю Луганської області і перебуває зараз в розшуку, а другий – перебуває в Луганську і у розшуку не перебуває.

У липні український політв'язень Сергій Литвинов подав позов про компенсацію 3 млн 300 тис. рублів за заподіяну йому незаконним кримінальним переслідуванням моральну шкоду.