ВВС: У Facebook стався витік даних користувачів близько 200 країн, у тому числі України

2 Листопада 2018, 11:31

Хакери виклали у вільний доступ дані 257 тисяч користувачів, з близько 200 країн світу, соціальної мережі Facebook, більшість користувачів з України (47 тис.) та з Росії (12 тис.). Про це повідомляє російська служба ВВС.

 

Як зазначається, дані знаходяться на сайті Fbserver, однак портал зараз не працює. Згідно з повідомленням, на останньому "дзеркалі" сайту хакери виклали дані користувачів майже 200 країн.

 

Підкреслюється, що в більшості випадків профайли, викрадені хакерами, містять дані біографії, мобільні телефони та списки друзів. За даними ВВС, зломщики заявили, що всього у них є дані 120 млн акаунтів Facebook.

 

Як повідомлялося, у квітні розгорівся скандал навколо соціальної мережі Facebook через витік даних щонайменше 2,7 млн користувачів із країн Євросоюзу. У Facebook заявили, що компанія Cambridge Analytica, ймовірно, незаконно отримала доступ до даних близько 87 мільйонів користувачів.

 

Комітет з енергетики та торгівлі Палати представників Конгресу Сполучених Штатів Америки заявив, що розробник та очільник найбільшої соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг 11 квітня надасть свідчення про виток даних понад 50 млн користувачів і скандалу з Cambridge Analytica. 

 

Нагадаємо, 3 квітня засновник Facebook Марк Цукерберг повідомив, що на усунення проблеми з витоком даних понад 50 млн користувачів соцмережі піде кілька років. 

 

23 березня слідчі британського управління із захисту інформації (Information Commissioner's Office, ICO) провели обшуки в офісах компанії Cambridge Analytica, яку звинувачують у несанкціонованому зборі даних користувачів Facebook з метою впливу на вибори США у 2016 році.

 

Згодом,25 березня розробник та очільник найбільшої соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг опублікував у шістьох національних газетах Британії вибачення за скандал з витоком даних користувачів. 

 

Крім того, 26 березня  Федеральна торговельна комісія (FTC) США повідомила, що проводить "непублічне" розслідування щодо компанії Facebook, яке пов'язаного з витоком даних користувачів. За даними ЗМІ, FTC почала перевірку компанії Facebook Inc. щодо можливих порушень укладеної з відомством угоди про конфіденційність. FTC має намір з'ясувати, чи соцмережа дозволяла скандальній британській аналітичній компанії Cambridge Analytica отримувати персональні дані користувачів. Cambridge Analytica проводила аналіз даних понад  51 млн громадян, які є користувачами Facebook. Комісія підозрює, що використані дані могли призначатися для президентської кампанії в США 2016 року.