Спеціальний прокурор Роберт Мюллер, який розслідує втручання Росії у вибори Сполучених Штатів Америки, збирає нові кримінальні звинувачення проти росіян, які здійснили хакерську атаку з викраденням приватної інформації у Демократичної партії під час американської передвиборчої кампанії 2016 року. Про це повідомляє NBC News.
Зазначається, що у спецпрокурора довгий час є "достатньо доказів для порушення справи, але час для цього може бути обумовлений стратегічними міркуваннями".
"Малоймовірно, що Сполучені Штати зможуть екстрадувати російських хакерів, проте цей обвинувальний акт "відправить сигнал" як Росії, так і американцям, які могли бути задіяні в цій атаці", – зауважило джерело NBC.
Читайте також: Втручання Росії у вибори США. Головні дійові особи "політичної драми" року
Так, звинувачення будуть пред'явлені росіянам, які, здійснивши кібератаку, викрали з систем національного комітету Демократичної партії електронні листи та передали їх організації WikiLeaks, яку директор ЦРУ Майкл Помпео назвав "ворожою недержавною розвідслужбою ", що "співпрацювала" з Росією.
Зокрема, Агентство національної безпеки (АНБ), Федеральне бюро розслідувань (ФБР) та Центральне розвідувальне управління (ЦРУ) США з високою впевненістю стверджують, що російський уряд вдався до дій, щоб вплинути на результат виборів у США в 2016 році. Наголошується, що російська розвідка використовувала хакера Guccifer 2.0. та сайт DCLeaks.com, щоб оприлюднити дані своїх американських жертв, отримані під час кібероперацій.
За даними видання, американські спецслужби мають докази того, що президент РФ Владімір Путін був тісно залучений до кібератак, однак джерела наголошують, що розвідка, що лежить в основі цього обвинувального висновку, виключно делікатна.
За словами американських чиновників, ЦРУ вже передало відповідні розвіддані до ФБР, тож Мюллер має намір пред'явити звинувачення на основі секретних матеріалів, зібраних ЦРУ, ФБР, АНБ і Міністерством внутрішньої безпеки.
У свою чергу, виникає питання, чи буде спецпрокурор виносити звинувачення російським спецслужбам, які повинні були контролювати дану ситуацію.
"Часто особи, які вчиняють хакерські атаки для російського уряду, є приватними фрілансерами", – йдеться у повідомленні.
Водночас колишній працівник ФБР відзначив, що ймовірно офіційним урядовцям Росії будуть пред'явлені звинувачення, але Мюллер повинен проконсультуватися з урядом США щодо цього рішення.
Крім того, одне з джерел стверджує, що новий обвинувальний висновок включатиме в себе безіменних американських змовників, як частину стратегії тиску на тих, хто брав участь у співпраці з РФ.
Нагадаємо, 22 лютого спецпрокурор США Роберт Мюллер, який розслідує втручання Росії в президентські вибори Сполучених Штатів, висунув нові кримінальні звинувачення щодо Пола Манафорта та Річарда Гейтса, колишніх працівників передвиборного штабу Дональда Трампа.
Додається, що 16 лютого спеціальний прокурор Роберт Мюллер, який розслідує втручання Росії у вибори Сполучених Штатів Америки, допитував колишнього головного радника президента Дональда Трампа Стіва Беннона понад 20 годин.
Нагадаємо, 29 січня очільник сенатських комітетів з питань збройних сил, юридичних питань та бюджету Сполучених Штатів Ліндсі Грем попередив, що спроба Дональда Трампа звільнити спеціального прокурора Роберта Мюллера, який розслідує втручання Росії у вибори США, «стане кінцем» його президентства.
26 січня американське видання New York Times повідомило, що президент США Дональд Трамп у червні 2017 року наказав спеціальному прокурору Роберту Мюллеру піти у відставку, але скасував це рішення після того, як адвокат Білого дому Дональд Макґан заявив про намір звільнитися через це рішення президента. В опублікованій статті NYT посилається на свідчення чотирьох неназваних людей, близьких до справи.
Як повідомлялося, 9 січня спецпрокурор США Роберт Мюллер повідомив про намірдопитати президента Дональда Трампа в рамках провадження щодо втручання РФ у вибори США.
Додамо, 17 січня колишній головний радник президента Сполучених Штатів Америки (США) Дональда Трампа Стів Беннон відмовився виконати вимогу про виклик і давати свідчення членам комітету Конгресу щодо ймовірного втручання Росії в президентські вибори 2016 року.
Раніше голова Центрального розвідувального управління США Майк Помпео запідозрив Росію у нових спробах впливу на вибори в США.
Також центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти. Через це США вислали з країни 35 російських дипломатів і закрили два російських дипломатичних компаунди в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на втручання Росії у вибори у США та утиски американських дипломатів в Москві.
Згодом стало відомо, що розслідування про ймовірне втручання Росії в проведення минулорічних президентських виборів у США доручили надсекретному відділу ФБР.