Вселенський патріарх Варфоломій виступив зі зверненням до українського народу

14 Листопада 2018, 12:19

Вселенський патріарх Варфоломій звернувся до українського народу напередодні 85-ї річниці Голодомору в Україні 1932-1933 років, він також пообіцяв допомогти у вирішенні церковних проблем за допомогою надання автокефалії українській церкві. Про це йдеться в повідомленні на сайті української православної церкви в США.  

 

"Константинопольська Церква Матір спілкується з усіма Вами з тягарем на серці, в молитві згадуючи Голодомор українського народу, трагічну та нелюдську подію 1932-1933 років, коли безліч людей загинули від навмисного та жорстокого голоду", – зазначається в повідомленні.

 

Патріарх наголосив, що недопустимою є байдужість Вселенського престолу, коли український народ страждає і шукає вирішення церковних проблем, які "мучать його протягом століть".

 

"Ми втручаємося, тому, що це є наш обов'язок – виключно на засадах достовірно-церковних, всесвітніх та виключно з наднаціональних критерій – заради істини і традицій церкви, захисту канонічного порядку та ідентичності православ'я, завжди для розбудови тіла Христового, а не для себе і не для демонстрування світової сили чи влади", – заявив Вселенський патріарх Варфоломій.

 

Крім того, він також зазначив, що Священний Синод вирішив надати автокефалію "багатостраждальній православній церкві в Україні, щоб вона приєдналася до повноти православ'я в єдності та внутрішньому мирі".

 

"Ця велика відповідальність Матері Церкви, Святої та Великої Церкви Христової, безумовно не має меж. Тому, так само, як і ми надали автокефалію всім помісним Церквам, Священний Синод вирішив надати автокефалію багатостраждальній Православній Церкві в Україні, щоб вона, також приєдналася до повноти Православ'я в єдності та внутрішньому мирі. Тільки Перший Престол Православ'я, Константинопольська Церква, має цю велику відповідальність згідно Святих Канонів", – резюмував патріарх.

 

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського Патріархату підтримав продовження надання автокефалії України.

 

11 жовтня Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію.

 

11 жовтня Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році.