Все керівництво Міноборони стане цивільним до кінця року – Порошенко

23 Листопада 2018, 14:20
Президент Петро Порошенко заявив, що до кінця 2018  року все керівництво Міноборони буде цивільним у рамках реформування Збройних сил з метою наближення до стандартів НАТО. Про це повідомляє Укрінформ.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час зустрічі зі студентами у Київському національному торговельно-економічному університеті.

 

"Йдеться про глибинне реформування Збройних сил. Починається це з того, що ми встановлюємо цивільний контроль над Збройними силами, і ви бачили, що 14 жовтня, на День захисника України, генерал армії України Степан Тимофійович Полторак був першим військовим, який зняв погони і перейшов у цивільні міністри. До кінця року це зробить усе керівництво Міноборони", – зауважив він.

 

За словами глави держави, з метою наближення до стандартів Альянсу в Україні та за її межами проводиться найбільша кількість військових навчань, щоб забезпечити ефективну координацію і взаємодію.

 

Крім того, Пороршенко наголосив, що кількість українських офіцерів, які можуть спілкуватися англійською мовою, наразі у 14 разів більша, ніж у 2013 році.

 

"Але ключове – це реформи сектору безпеки і оборони і відхід від радянських штампів. І результати цих реформ ви бачите на навчаннях і військових парадах", – підкреслив він.

 

Нагадаємо, 22 листопада Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект про зміни до Конституції щодо інтеграції України в ЄС та НАТО.

 

27 вересня до Конституційного суду України надійшло конституційне звернення ВРУ щодо законопроекту №9037, який передбачає зміни до Конституції щодо закріплення курсу держави на вступ у ЄС та НАТО.

 

Також 20 вересня нардепи відправили на розгляд Конституційний суд України президентський законопроект №9037 про внесення змін до Конституції України щодо незворотності курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію.