Вперше провідний автовиробник повністю відмовився від бензинових двигунів

5 Липня 2017, 10:37

Шведський автовиробник Volvo оголосив про відмову від двигунів внутрішнього згорання і поступовий перехід на виробництво електромобілів та гібридних автомобілів. Про це заявив 5 липня гендиректор автовиробника Хакан Самуельсон.

"Volvo Cars пообіцяла продати 1 млн електромобілів до 2025 року, а ми звикли виконувати свої обіцянки, – наводить його слова Financial Times. – Саме так ми маємо намір цього домогтися".

Починаючи з 2019 року, кожна нова модель виробництва Volvo матиме електричний мотор. Шведський автовиробник, який належить китайській компанії Geely, став першим з великих традиційних виробників автомобілів, який оголосив дату початку відмови від двинунів внутрішнього згоряння.

Зазначається, що після придбання Volvo китайським Geely у 2010 році компанія активізувала свої зусилля у розробці і впровадженню електромоторів. Китай є найбільшим у світі ринком для автомобілів з такими двигунами, а Geely – єдина китайська автокомпанія, що поставляє свою продукцію в США, другий за величиною ринок.

Наразі ринок електромобілів порівняно малий – у 2016 році менше 1% проданих машин були оснащені електромоторами. Однак популярність таких автомобілів зростає – в січні-березні 2017 року обсяг продажів підскочив на 40% в річному вираженні, до 191,7 тисяч. Якщо такі темпи зростання збережуться, до 2030 року 80% всіх реалізованих автомобілів їздитимуть на електриці.

Нагадаємо, публічне акціонерне підприємство "Укрпошта" розпочала тестувати свій перший електромобіль для кур'єрської доставки кореспонденції.