ВООЗ рекомендувало першу вакцину від малярії

Світ
8 Жовтня 2021, 13:05

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендувала вводити першу в світі вакцину від малярії RTS,S/AS01 (RTS,S) або Mosquirix дітям по всій Африці. Про це повідомляє Euronews з посиланням на офіційну заяву ВООЗ.

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус назвав цей крок "історичним моментом".

Також в організації заявили, що це рішення ґрунтується на результатах поточних досліджень у Гані, Кенії та Малаві, які базуються на даних про стан здоров’я понад 800 000 дітей починаючи з 2019 року.

ВООЗ пише, що цей пілотний проєкт слід розширити за межами трьох африканських країн, і що вакцину можна використовувати поряд з існуючими профілактичними заходами. 

"Сьогоднішня рекомендація дає проблиск надії на континенті, на якому лежить найважчий тягар хвороби", – сказала лікарка Матшидісо Моеті, директорка ВООЗ з питань Африки, після засідання консультативної групи щодо вакцини агентства охорони здоров'я.

Читайте також: Die Welt: Африка повинна самотужки звільнитися від відсталості

Mosquirix, перша дозволена вакцина проти малярії, розроблена компанією GlaxoSmithKline у 1987 році. Вона ефективна лише на 30% і потребує введення чотирьох доз, тоді як захист зникає вже через кілька місяців.

Але з огляду на поширення малярії в Африці, вчені стверджують, що ця вакцина все ще може мати великий вплив. Видання The Indian Express пише, що серед дітей, які отримали 4 дози у масштабних клінічних випробуваннях, вакцина змогла запобігти приблизно 4 із 10 випадків малярії протягом 4-річного періоду.

Малярія залишається основною причиною дитячих хвороб та смерті в Африці на південь від Сахари. Щорічно від цієї хвороби помирає понад 260 000 африканських дітей у віці до 5 років. На сьогоднішній день у 3 африканських країнах було введено понад 2,3 млн доз вакцини.

"Це недосконала вакцина, але вона все одно може зупинити смерть сотень тисяч дітей", – додав Джуліан Рейнер, директор Кембриджського інституту медичних досліджень, пише Euronews.