ВООЗ озвучила прогноз щодо створення вакцини проти коронавірусу

11 Лютого 2020, 19:10

Перша вакцина проти китайського коронавірусу COVID-19 може бути готова через 18 місяців. Про це розповів очільник Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреісус під час виступу в Женеві, передає The Guardian у вівторок, 11 лютого.

 

«Якщо світ не хоче прокидатися і вважати вірус ворогом суспільства номер один, я не думаю, що ми матимемо якийсь урок», – сказав він.

 

Тедрос Аданом Гебреісус закликав країни бути «максимально агресивними» у боротьбі з коронавірусом.

 

Зауважимо: станом на 10 лютого кількість померлих від коронавірусу сягнула 1018 людей.

 

Нагадаємо, коронавірус nCoV спалахнув на ринку морепродуктів в Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. 

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає.

   

23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей. Першу смерть поза межами Китаю було зафіксовано 1 лютого – на Філіппінах.

   

Через епідемію влада Пекіна скасувала всі святкові заходи з нагоди Нового року за місячним календарем. Щонайменше вісім китайських міст – Ухань, Ечжоу, Хуанганг, Чібі, Цяньцзян, Чжицзян, Цзинмень і Сяньтао – ізолювали.

  

31 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі. 

 

3 лютого Кабмін затвердив план для запобігання коронавірусу. Як стало відомо 5 лютого, системи для виявлення коронавірусу прибули на українську митницю.

 

ВООЗ дала китайському коронавірусу офіційну назву – COVID-19