“Вона повинна піти”. У Британії група консерваторів ініціювала відставку Мей

12 Вересня 2018, 10:34

У Великій Британії група депутатів з Консервативної партії провела дискусію про те, як усунути Терезу Мей з посади прем’єр-міністра. Про це повідомляє британський телеканал Sky News з посиланням на джерела.

 

"Депутати-консерватори провели відкриту дискусію щодо того, як витіснити Терезу ​​Май з Даунінг-стріт", – йдеться у повідомленні.

 

Так, група з близько 50 консерваторів провела приватну зустріч для обговорення можливих варіантів усунення  Мей з посади прем’єра.

 

Зокрема, багато з них зберігають невдоволення планом Мей щодо Brexit, попри те, що координатор від ЄС Мішель Барньє заявив, що угоду можуть укласти до початку листопада.

 

Наголошується, що для того, щоб ініціювати голосування за вотум недовіри прем’єру необхідно подати щонайменше 48 листів про недовіру.

 

За словами джерел, дане питання може бути підняте публічно протягом декількох тижнів.

 

Водночас опозиційні депутати розраховують, що голосування за вотум недовіри відбудеться після конференції Консервативної партії у Бірмінгемі, яка триватиме з 30 вересня по 3 жовтня.

 

Нагадаємо, 3 серпня координатор ЄС з Brexit  Мішель Барньє заявив, що виступає проти ключових пропозицій прем’єра Британії Терези Мей щодо майбутньої торговельної угоди.  За його словами, плани "загальної книги правил" щодо товарів, але не послуг – не в інтересах ЄС.

 

Переговори між Лондоном та Брюсселем мають неформальний кінцевий термін до кінця жовтня, але Барньє сказав, що їх можуть продовжити до середини листопада.

 

21 червня у Британії парламент ухвалив урядовий законопроект щодо Brexit. Тереза Мей назвала ухвалення законопроекту "найважливішим кроком" у забезпеченні "гладкого" виходу Британії з ЄС.

 

Крім того, 24 травня стало відомо, що Мей попросить ЄС про другий перехідний період Brexit до 2023 року, щоб уникнути "жорсткого кордону" в Ірландії.

 

Як повідомлялось, 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit.