Володимир-Волинська єпархія УПЦ МП започаткувала цілодобову онлайн-трансляцію з храмів

30 Вересня 2011, 09:35

Нещодавно веб-камера запрацювала у Кафедральному соборі, що у Володимирі–Волинському. А за тим, що діється в Успенському Низкиницькому монастирі, цілодобово можна спостерігати уже кілька місяців. Таке нововведення дуже корисне для вірян, кажуть священики, оскільки послухати слово Боже можуть і прикуті до ліжка хворі, і прихожани, що перебувають за кордоном на заробітках.

«Поки що камери працюють у тестовому режимі, тож можуть виникати певні неполадки, Але ми стараємося відразу все виправити. Таке ми робимо першими в Україні. Бо, до прикладу, Києво–Печерська лавра транслює лише богослужіння, а ми ведемо цілодобову трансляцію. Можна у три години ночі зайти на наш сайт і «побувати» у храмі. Вперше ми таке започаткували на Різдво у Низькиницькому монастирі, а у переддень Великодня – у Кафедральному соборі», – пояснив протодиякон Віктор Мартиненко, якому і належить ідея започаткувати онлайн трансляції у храмах.

Протодиякон переконаний, що новітні технології мають слугувати для користі людей та слави Божої.

За його словами, онлайн-трансляції не суперечать релігійним нормам, а стверджувати, що Інтернет зло «можуть тільки вороги Церкви».

«Звичайно, трансляція богослужінь в Інтернеті не заміняє самого богослужіння. Бо головне у ньому – Причастя. Але нам пише багато людей і дякують за нагоду побувати на богослужінні, хоч і онлайн. Найчастіше це віряни з–за кордону», – пояснив священник

Як повідомлялось, 8 вересня близько 1,5 тис. вірян УПЦ МП протестували під Верховною Радою проти введення в Україні біометричних паспортів та ID-карток. карток.

Нагадаємо, минулого року у Росії священик РПЦ, освятив сервери відеохостингу RuTube, вигнавши з них злих духів.

Перед початком обряду технічні фахівці RuTube звернули увагу священика на те, що свята вода може пошкодити обладнання. У відповідь на це він зауважив, що розбирається в технічних деталях освячення серверів, адже Російська православна церква давно використовує Інтернет для спілкування з паствою.

Раніше Патріарх Кирило благословив відкриття каналу РПЦ на YouTube, а також всіх майбутніх відвідувачів сторінки.раніше .

Позначки: